Tinklaraštis

Kelionės su vaikais. Eurotrip 2022. 1 dalis.

Ne paslaptis, kad esame mėgėjai keliauti automobiliu, o ne lėktuvais. Lėktuvai kelia stresą, turi sugebėti daiktus susidėti labai jau apgalvotai, visur turi laikytis tam tikro tvarkaraščio.

Keliaujant automobiliu esi priklausomas tik nuo savo norų ir galimybių. Prieš du metus jau antrą (mums su vyru tai buvo jau 4 kartas) kartą su vaikais keliavome į Kroatiją, tad šiemet pasirinkome tolimesnę kryptį – Juodkalniją.

Tad stengsiuosi dalimis papasakoti apie mūsų kelionę.

Niekada nesudarome jokių konkrečių planų kelionei, plius minus pasidėliojame kur norime stoti, ką pamatyti ir per kokias valstybes keliauti. Kelionės automobiliu mums ne naujiena, tad ir veiklomis buvo pasirūpinta iš karto. Tačiau šis kartas vis tiek buvo kiek kitoks, nes sugalvojome pasirinkti ekonomišką kelionės variantą ir nakvoti palapinėje. Čia didžiausias stresas buvo rasti kempingus, o pasirodo viskas daug paprasčiau.

Kadangi nusprendėme keliauti į šiltus kraštus, pasirinkome penkiavietę palapinę iš Decathlon su Black&Fresh technologija (juodas vidus ir taip neprikaista palapinė). Jau iš anksto galiu užbėgti įvykiams už akių ir pasakyti, kad labai nepasiteisino savaime prisipučiantys kilimėliai (įsigijome Senukuose), ir kaip tik pasiteisino storas pripučiamas čiužinys iš Decathlon. Tai vyras vienintelis miega kaip ponas 😃

Mūsų transporto priemonė paprasta ir sutvarkyta savomis rankomis: 1994m VW Transporter, 54AG, tad važiuoti dideliu greičiu negalime 😃

Vienintelis planas buvo pirmą dieną pravažiuoti visą Lenkiją. Mano vyras turi posakį, kad „atostogos prasideda pravažiavus Lenkiją”. Nors tikrai yra ką pamatyti ir Lenkijoje, bet ten galima nuvažiuoti ir be didesnių planų.

Išvažiavome ryte 5:15val. Siūliau išvažiuoti 4val ryto, bet manęs šeima nepalaikė. Ir geri, nes aš buvau nemiegojusi visą naktį (kroviau daiktus), tad 4val tik nuėjau į dušą 🤣

Taip su keliais sustojimais pamankštinti kojas ir pietumis Lenkijoje atvažiavome ir vienintelį iš anksto rezervuotą kempingą Čekijoje. Klausit kodėl Čekija? Nes aš labai norėjau pamatyti Adršpach ir Dolni Morava, o važiuojant pirmyn tikrai daugiau entuziazmo nei važiuojant atgal.

Maždaug apie 19val pasiekėme kempingą Čekijoje ir pirmą kartą (overall pirmą kartą) statėme palapinę lyjant. Gerai, kad bent lietus nebuvo stiprus ir čia mus su vyru gelbėjo SKOGSTAD striukės iš EasyGetWarm (mano striukės nuoroda čia).

Kempingas buvo tikrai puikus, su labai svetingais šeimininkais, tvarkingais tualetais ir dušais. Yra didelė virtuvė/bendra erdvė, kurioje galima gamintis maistą, valgyti ar šiaip leisti laiką. Kempingo gyventojai pagrinde su kemperiais, bet buvo ir gyvenančių palapinėse. Kas mums labai patiko, tai, kad nereikėjo turėti savo prailgintojo elektrai, gavome laidą tiesiog į palapinę. Dvi naktys su elektra mums kainavo 47€. P.s. čia buvo vienas iš tų retų kempingų, kurie tualetuose turi savo wc popierių.

Įsikūrę pailsėjome ir ėjome miegoti. Kitos dienos planas buvo Teplicke Skaly ir Dolni Morava. Taip taip, pirminis Adršpach planas žlugo, nes nebespėjau rytui nupirkti bilietų internete, buvo likę tik per pietus, kas reiškė, kad neužtektų laiko Dolni Morava esantiems objektams. Tad panaršius po kelias FB grupes radau, kad Teplicke Skaly yra tas pats kas Adršpach tik dar geriau 🤷‍♀️ Na, vertinti negaliu, nes buvom tik viename ir tai ne tiek kiek norėjau, nes..

Visur internetuose prisiskaičiau, kad trasos ilgis Teplicke Skaly yra apie 6km, užtruksite maždaug 2-3val. Ok galvoju. Sekantis taškas Dolni Morava, iki jos 2val kelio, nuvarom į Teplicke skaly, pasivaikštom ir toliau. Kol važiuosim pats tas bus vaikų miegui. Aha.. tos 2-3 valandos matyt nelipant į 630 metrų uolą, kurios viršūnę pasieksit įveikę 300 stačių stačių laiptelių. Kadangi lipome su vaikais, tai.. nulipus teko apsisukt ir traukti į Dolni Morava.

Mūsų trimetė į viršų visus laiptelius įveikė pati, žemyn leistis šiek tiek padėjome, nes buvo beprotiškai daug žmonių. Beje, rekomenduoju atvažiuoti kuo anksčiau, nes bilietai perkami tik vietoje, o 11:30 jau buvo didžiulė eilė prie kasos. Šeimos bilietas kainavo 290kč ~12€, parkingas 150kč ~6€. Beje įdomus pastebėjimas, kuo daugiau vaikų, tuo pigesnis bilietas, nes 2+3 kaina mažesnė nei 2+2. Tas pats ir perkant bilietus internetu į Dolni Morava. Čia dar ir registracija duoda bonusą, tad nepatingėkit suvest duomenų (naujienlaiškių atsisakysit vėliau), nes vietoj bilietų kaina beveik 140€, su registracija sumokėjau 113€.

Perkant bilietus internetu yra būtina pasirinkti atvykimo laiką. Aš nesugebėjau perskaityti, kad ten tik preliminariai, tad buvo truputį streso.. aišku, nepasidomėjome, kad yra mokamas parkingas ir prie keltuvo, tad pasistatėme kalno apačioje prie kavinės (nemokamas parkingas) ir lipome 1,2km į kalną. Bet buvo verta! Ten įmanoma sugaišti ir visą dieną. Tik turėkite omenyje, kad visi objektai įleidžia iki 17 ar tai 17:30val. Tad jei atvažiuosite vėliau – galite tiesiog likti nieko neaplankę, o tik užkilę ant kalno.

Pirmiausia išbandėme naująjį ilgiausią pasaulyje pėsčiųjų tilta SKY BRIDGE 721. Jis atidarytas tik 2022m vasarą, tad ne nuostabu, kad į jį traukia daug turistų. Vienu metu ant tilto leidžia 400 žmonių. Tik vėliau pagalvojau, kas būtų jei va taip trys iš šeimos praeina per spec vartus ir pyst nebeleidžia 🤣 Ačiū die mums taip nenutiko.

Po tilto nusiteikite žingsniuoti atgal apie 2,2km į apačią. Beje, pasiimkite ir maisto bei daug vandens. Yra viena kavinė, bet eilės kosmosas.

Ten pat rasite ir SKY WALK. Apžvalgos bokštas, kuris yra 1116m virš jūros lygio. Paties bokšto aukštis 55m. Diena buvo labai vėjuota, tačiau bokštas net nejudėjo.

Užlipus viršuje rasite tinklą, kuris atlaiko 4,5t svorį. Nemeluosiu, man užlipti ant jo prireikė labai daug jėgų. Neįsivaizduoju kaip kai kurie dar užlipę sugeba ir pašokinėti ten.

Taip pat belipant rasite ir tokį kaip tinklo tunelį, kuriuo galima užlipti arba nulipti per vieną „aukštą”. Aš neišdrįsau 😃 Vyras su vaikais lipo.

Perkant bilietus internetu, pagailėjau pinigų nusileidimui keltu arba vasaros rogutėmis.. Galvojau, kad jau pasirūpinom kalnų batais, tai ir nusileisim juk patys.. aha, pasigailėjau 😃 prie vasaros rogučių buvo beprotiška eilė, o internetu bilietai buvo išparduoti, tad leidomės savo kojom ir pasirinkom tikrai ne lengviausią trasą..

Nusileidus atgal prie parkingo, labai rekomenduoju užsukti ir į Mammoth vaikų žaidimų aikštelę. Ten pilna karstynių, čiuožyklų ir visokių vandens dalykų, kuriuos reguliuoti galima patiems. Nepigu, bet verta. Mūsų šeimai įėjimas kaimavo 40€, pirkau vėlgi internetu. Dirba iki 19val.

Kadangi nuo pagrindinio kalno vasaros rogučių neišbandėme, o vaikai labai norėjo, tai dar vienas radome šalia parkingo. Ten pasirodo yra slidinėjimo trasa. Mums visiems penkiems kainavo 20€. Tikrai verta ir smagu nusileisti.

Tai va tiek pirmos dalies įspūdžių. Džiaugiausi patogiais kalnų batais ir dar patogesniais rūbais, kuriuos įsigijome EasyGetWarm (sportiniai marškinėliai, flysinis megztinis, šortai ir striukės).

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights