Tinklaraštis

Kalba vaikai: leidyklos NIEKO RIMTO knygų apžvalga

Gruodžio mėnesį, prieš pat Kalėdas vaikai gavo dovanų iš leidyklos NIEKO RIMTO. Jau ne kartą esu rašiusi apie jų leidžiamas knygeles, tačiau šis kartas tikrai ne paskutinis. Leidykla tikrai išsiskiria vaikiškų knygų gausa ir nuostabiomis istorijomis. Pas mus NIEKO RIMTO knygelės tikrai užima didesnę dalį kolekcijos, nes yra ne tik labai gražios, bet dažniausiai ir prasmingos.

Dar vasarą pasakojau apie NIEKO RIMTO knygų seriją AŠ SKAITAU. Esu tikrai sužavėta, kad jie ėmėsi tokios iniciatyvos, nes labai sunku rasti knygų tokiems žaliems pradedantiesiems skaitytojams. Žinoma, knygų kol kas nėra daug, ypač nulinio ir pirmo lygio, bet kaip tik gruodžio mėnesį buvo išleista dar viena knyga apie Katinėlį Juodį, kuri priskirta pirmam lygiui (didžiosios raidės, tekstas nesuskiemenuotas).

Tačiau šį kartą noriu su jumis pasidalinti ne tik išsamia knygų apžvalga, tačiau ir nufilmuotais vaikų įspūdžiais apie gautas knygas. Beje, kalbėjo ne apie visas, tad ir neverčiau. Pasirinko patys. O Gabrielius dar ir apie senesnes knygas papasakojo. Visą jų pasakojimą nufilmavau ir įkėliau į YouTube, tad kam įdomu ir aktualu – labai kviečiu pažiūrėti. Įrašą rasite ČIA.

O aš savo ruožtu jums papasakosiu apie gautas knygas ir mano atsiliepimus.

Knygos Miglei:

  • Pelėdžiuk, čia tu? Knygelė skirta 2-4 metų vaikams, tačiau Miglės amžiaus ir jaunesni vaikai tikrai drąsiai gali ją vartyti. Knyga storais lapais ir su skylutėmis ir kitokiais įpjovimais. Taip lavinamas ne tik pastabumas, tačiau ir smulkioji motorika. Dar labai smagus formatas – pats tas mažoms rankytėms.
  • Į lovytę. Tai paveikslėlių knyga, vėlgi skirta 2-4 metų vaikams. Gražiais paveikslėliais, su labai nedaug teksto, pasakojama, kas vyksta, kai tėveliai liepia vaikams eiti miegoti. Šią knygelę rekomenduoju skaityti kartu su vaikais, nebent jūsiškiai visai visai neplėšo knygų (nei Gabrielius, nei Kamilis neplėšė, tad man kosmosas, kad dabar mergina plėšo). Mūsų knygelė jau nukentėjo (facepalm).

Knygos berniukams

  • Dinozaurų pasaulis. Nemeluosiu, ši knyga įspūdį padarė ne tik vaikams, bet ir man 🙂 Tai jau antroji mūsų turima leidyklos NIEKO RIMTO knyga ape dinozaurus, o ši dar ir su atvartais, po kuriais slepiasi daug įdomių faktų apie dinozaurus. Mūsų sukurtame video pažiūrėkite kaip susižavėjęs Kamilis pasakoja apie šią knygą. Na, bet nieko keisto, nes dinozaurai pas mus valdo jau ketvirti metai 🙂
  • Princesės Nutrūktgalvės žiemos nuotykiai. Nors istorija ir tikrai labai smagi (apie mergaitę, kuri labai ilgai rinkosi suknelę einant į lauką), tačiau Gabrielius tik perskaitęs pavadinimą pasakė, kad knygą apie princeses reikia atiduoti sesei 🙂  Šiaip ar taip, istorija apie kasdienybę pralinksmins visą šeimą. Kaip ten sako: subalansuota mergaitėms, bet tinka visai šeimai 🙂
  • Elė, lokys ir sniegas. Nuostabaus grožio iliustracijos ir labai džiaugsminga knyga, nors prasideda ir liūdnai. Šiek tiek vėluoju gal su jos pristatymu, tačiau mano manymu ji tinka ne tik prieš Kalėdas, nors knygoje ir kuriama šventinė nuotaika.
  • Mano jau minėta Katinėlis Juodis. Žiemos staigmena. Knyga priklauso serijai AŠ SKAITAU. Ji yra pirmo lygio, t.y. didžiosios raidės, trumpi sakiniai. Labai smagus pasakojimas, o skaitymą dar pradžiugina ir knygoje esantys atvartai. Šios mes su Gabrieliumi labai laukėme, nes jis jau perskaitė pirmą Katinėlio Juodžio dalį 🙂
  • Nenuobodžiauk. Juodame fone esantys spalvinimui skirti paveikslėliai patenkins preciziškumo reikalaujantį spalvintoją. Net jei išlįs iš krašto, to nesimatys 🙂

Štai tokias knygeles gavome gruodžio mėnesį ir tikrai jas spėjome įvertinti. Aišku, aš negaliu būti nešališka, nes tikrai labai labai myliu NIEKO RIMTO leidžiamas knygas. Pati irgi mielai skaitau jų knygas skirtas paaugliams.

Dar kartą dėkojame leidyklai NIEKO RIMTO už dovanas.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights