Tinklaraštis

Kalėdinių dovanų rekomendacijos vaikams

Jau rašiau apie tai, kad vaikai pas mus gauna vieną dovaną nuo Kalėdų senelio, o kitas dovanas nuo tėvų, senelių ar kitų dovanotojų. Taip mes išsprendėme norų ir įdomių/normalių dovanų santykį. Plius vaikai tuomet neapkraunami dovanomis (na, nebent pas jus dovanotojų daug), o ir padovanoti tuomet galima kažką rimčiau ir įdomiau nei daugelio vaikų norai 🙂

Pavyzdžiui pas mus šiemet norų sąraše vėl herojų figūrėlės (pernai užsimanė transformerių), o jei tiksliau tai tamprus žmogus voras Goo Jit Zu (facepalm). Per 5 metus jau įsitikinau, kad tokie žaislai numetami greičiausiai, atsibosta ir visaip kitaip vaikai nuo jų pavargsta, tad pagalvojau, kad surašysiu 10 idėjų vaikiškoms dovanoms, iš kurių galbūt pasisemsite idėjų arba galėsite nusiųsti giminaičiams kaip įdomesnių dovanų idėjas. Žinoma, jei patiks.

Išrinkau 10 visiškai skirtingų dovanų idėjų, tinkančių įvairaus amžiaus vaikams. Kaip pati sakau – nuo 6 mėn iki 6 metų tai tikrai. Žinoma, tiks ir vyresniems, bet dėl vyresnių, pasakysiu nuoširdžiai, negaliu garantuoti 🙂 Beto, visada prisiminkite, kad jūs savo vaiką pažįstate geriausiai!

1.Pradėsiu nuo analogų neturinčių LaQ konstruktorių, kuriuos į Lietuvą atvežė JAPOKO. LaQ – tai dvylikos skirtingų spalvų 7 rūšių detalės, iš kurių gimsta įvairiausios figūros. Detalės unikalios, tad galima konstruoti ir plokščias, t.y. 2D figūras, ir erdvines – 3D figūras. Taip pat rinkiniuose galima rasti ir ratų, su kuriais figūras lengvai galima paversti judančiomis, bei kitų jungiamųjų detalių, stipriai išplečiančių galimybių ribas.

LaQ konstruktoriai skirti įvairaus amžiaus vaikams

Patys JAPOKO teigia, kad konstruoti galima pradėti maždaug nuo ketverių, o sudėtingesni modeliai taps iššūkiu ir suaugusiems. Prisipažinsiu, man pačiai tikrai reikia pagalvoti konstruojant 3D konstruktorius. Pradedama nuo plokščių figūrų pagal schemas, kurios rinkiniuose pateikiamos spalvotos. Vaikui iš karto keliamas iššūkis atkreipti dėmesį į siauras ir plačias jungiamąsias detales, atskirti kur kokia detalė – trikampis ar kvadratas – dedama. Tai nerealus užsiėmimas smulkiosios motorikos lavinimui.

Gabrielius pirmąjį LaQ gavo dovanų berods ber trečiąjį gimtadienį, tada ir prasidėjo pirmieji bandymai. Kamilis susipažino jau 2,5 metų, tačiau sujungti detales jam pavyko būnant gal trejų su puse.

LaQ konstruktoriai pasižymi ne tik originalumu, bet ir kokybiškumu. Pagaminti Japonijoje ir sertifikuoti bei atitinka Europos žaislų saugumo standartus. Tačiau svarbiausia, kad LaQ skatina visapusišką vaiko raidą ir duoda darbo abiems smegenų pusrutuliams. Žaisdami vaikai lavina intuiciją ir vaizduotę, savo kūrybiškumą ir saviraišką. Mokosi sutelkti dėmesį, pasitelkia loginį mąstymą. Todėl nenuostabu, kad LaQ patinka ne tik vaikams.

Na, o jei LaQ konstruktoriams jūsų vaikai dar per maži – JAPOKO savo pasiūloje turi ir kūdikiams skirtų žaislų iš BrainBuilders serijos (Miglės mėgstamiausi žaislai buvo neplyštantis laikraštis ir kalbos raidą skatinantis trimitas). Taip pat ten rasite ir emocinius žaisliukus Jabber Ball, magnetines kaladėles ir mano jau minėtus trintukus/dėliones.

Žodžiu, aš LaQ renkuosi bet kokia proga. Gimtadieniams, Kalėdoms ar tiesiog be progos, kai norisi ką nors nupirkti. Tai tikrai vienas įdomesnių pasirinkimų

2. Vienas svarbesnių iššūkių man – vaikų finansinis raštingumas. Aš tokio neturiu realiai iki šiol. Taupyti nemoku, tad labai nuoširdžiai noriu išmokyti, tai daryti vaikus. Jei ir jūs siekiate panašaus tikslo, mano rekomendacija vienai iš dovanų būtų taupyklė. Tokias vienas įdomesnių ir atitinkančių vaikų pomėgius radau pas MAGIJUKA. Pas juos tikrai rasite kiekvieno skoniui ir derančią prie kiekvieno interjero.

Taupyklės Raidės

Man smagiausia, kad galiu išrinkti taupyklę ne bet kokią, o tinkančią prie kambario interjero ir dar atitinkančią vaiko pomėgius. Stikliukas per kurį matosi vaiko sutaupyti pinigėliai skatina nekrapštyti, netraukti ir neskaičiuoti, nes žinau kaip vaikams knieti ištraukti ir bandyti suskaičiuoti kiek daug jie turi, kai nesimato kiek taupyklėje yra pinigų.

Pastatoma taupyklė Automobilis

Bent jau mano vaikai tikrai apsidžiaugė gavę šias taupykles. Dar variantas, kai vietoj dovanų, seneliai ar kiti giminaičiai nori padovanoti vaikams pinigų, tai padaryti įteikiant kartu ir taupyklę būtų labai gera mintis.

MAGIJUKA yra šeimos verslas gimęs prieš 25 metus, tad pasirinkę juos ne tik remsite smulkųjį verslą, bet remsite ir lietuvių kūrėjus. Jų produktai skirti šventėms, o populiariausias gaminys – krikštadėžė, tad čia rasite ne tik taupyklių, bet ir idėjų įvairioms šventėms.

3. Judam toliau. Dar vienas dovanų pasirinkimas – laikas praleistas kartu su šeima, o tai galite padaryti išrinkę dovanų stalo žaidimą. Vienus įdomesnių ir paprastoje parduotuvėje nematytus užtikau Žaisliukų krautuvėlėje. Pasirodo jie prekiauja labai gražių spalvų ir idėjų Londji žaislais, su kuriais galės žaisti tikrai įvairaus amžiaus žmonės.

Stalo žaidimas Saugokis lapės

Čia rasite ne tik stalo žaidimus, kur reikia strateguoti, tačiau ir įvairiausias dėliones pagal amžių, domino ir net kūrybinius reikaliukus. Man labiausiai patinka, kad Londji kuriami žaislai yra spalvoti, tačiau spalvos nerėžia akies ir yra nuostabaus grožio. Apie iliustracijų grožį patylėsiu. Jos nepakartojamos. Štai pavyzdžiui dėliones net galima rinktis pagal mėgstamas pasakas arba atvirkščiai, per dėlionę supažindinti su pasaka.

Dėlionės lavina akių koordinaciją, atmintį ir žinoma pirščiukų miklumą. Pavyzdžiui Gabrielius dėlionėmis nesidomėjo iki maždaug ketverių metų, bet kai pradėjo, tai iš karto pradėjo statyti dideles, o štai Kamilis dėliones stato nuo dvejų ir pradėjo nuo 20 didelių detalių. Tad būtinai rinkdami dėlionę pagalvokite apie vaiko pomėgius ir gebėjimus bei pomėgius.

Dėlionė 3/6m. vaikams Trys paršiukai

Dar išduosiu paslaptį, kad pas juos galite rasti ir populiariuose Maileg peliukus ir jiems skirtus aksesuarus. Ten užsukę tikrai rasite dovaną bet kokio amžiaus vaikui, neliksite neišsirinkę. Aš saviškiams išrinkau žaidimą Keliai bei domino Pingvinai. Bet tikrai labai svarstau apie Maileg pelytę Miglei, nes man jos nuostabaus grožio.

4. Jau dalinausi įrašu apie Pikler trikampį stambiosios motorikos lavinimui, tačiau negaliu jo neįrašyti į šį sąrašą. Tai vienas labiausiai pasiteisinusių daiktų mūsų vaikų kambaryje. Tik priminsiu, kad šį Montessori baldą galima įsigyti pas Eri Handmade with love (FB).

Neišsigąskite jo dydžio. Jei manote, kad vietos neužtenka, visada galite rinktis sulankstomą trikampio variantą, o štai čiuožyklą galima užkabinti ir ant lovos krašto.

Mano straipsnį apie Pikler trikampį rasite keliais įrašais žemiau arba tiesiog paspaudę šią nuorodą.

5. Bent jau mano berniukai tikrai labai mėgsta žaisti vaidybinius žaidimus, kuriuose jie gaudo ateivius, zombius, vagis, būna blogiečiais/geriečiais ir visokiais herojais, ir tokio žaidimo ribos dažnai išsiplečia ne tik kambaryje, bet visame name ir net kieme. Tad kai jiems reikia susikalbėti, jie šaukia. Tad penktoji mano idėja dovanoms – racijos, kurios išgelbės mamų ausis 🙂

Kodėl pasirinkome būtent šias? Pirma, vaikai pas mus 3, tad reikia didesnio komplekto. Antra, atėjus draugams nereikės peštis ir bus lengviau dalintis. Trečia, jos yra mažesnės nei įprastos ir lengvai telpa į delną. Ketvirta, lengvai susiejamos ir lengvai valdomos. Kadangi mūsiškiai dar tikrai nėra dideli, norisi, kad jiems būtų ne tik paprasta naudotis, bet kad ir būtų džiuginančios – gražios, spalvotos ir žinoma, atliekančios savo darbą. Tik pasirūpinkite maitinimo elementais, nes minusas tas, kad šios racijos veikia tik 3AAA maitinimo elementų pagalba.

Šios racijos veikia iki 4km, tad drąsiai tiks ir šeimų žygiams, stovyklavimams. O gal netgi lengviau išleisite vaiką žaisti pas kaimynus, kai su savimi turės raciją ir galėsite lengvai susisiekti. Ar aš čia per lengvai įsivaizduoju susisiekimą su žaidžiančiu vaiku? :)))

6. Štai kalbant apie dovanas mažiesiems, man labai patinka dėlionės iš keletos dalių. Pavyzdžiui dviejų, trijų ar keturių. Tai puikus būdas supažindinti mažuosius su dėlionėmis, taip pat jomis lavinti rankyčių ir akyčių korrdinaciją bei žinoma smulkiąją motoriką. Labai gražios man pasirodė parduotuvėje SNAPĖ. Štai Vilac ženklo dėlionių rinkinyje yra 3 rūšių dėlionės sudarytos iš keturių detalių. Trys skirtingi rinkiniai – 12 skirtingų puzlių. Plius, šios dėlionės yra medinės ir labai gražių spalvų.

Taip pat mažesniems visada tiks ir patiks bokštai. Aš rinkčiausi tokį, kurį galima sustatyti kuo aukštesnį, tačiau tuo pačiu, kad būtų galima bokšto dalis sudėti vieną į kitą. Teigiama, kad pirma vaikas išmoksta išimti, tada įdėti vieną į kitą, ir tik tada stato vieną ant kitos ir suvokia erdvinį vaizdą. Tad bokšto žaidimas turėtų tikti gana ilgai. Štai Miglė pradėjo žaisti su bokštų detalėmis maždaug nuo 8mėn, o dabar jau pažindinasi su dydžiais ir bando pastatyti taisyklingą bokštą. Štai Vilac kubų bokštas su žvėreliais yra net 87 cm aukščio! Ir čia dar ne viskas. Kadangi ant kubų yra ne tik žvėreliai, bet ir skaičiai – drąsiai galėsite taip pradėti ir pažintį su skaičiais.

Šis bokštas pasitarnaus ne tik kaip bokštas, bet galėsite užsiimti ir vėlesniu lavinimu. Pavyzdžiui, mokysitės skaičiuoti. Pasiimsite LEGO Duplo kaladėlių ir į kubą dėsite jų tiek, koks skaičius bus užrašytas. Smagu ar ne? O kur dar gyvūnėlių pavadinimai.. Vėlgi, iliustracijos malonios akiai, neryškios, tačiau traukiančios akį.

Snapė.lt taip pat prekiauja ir žaislais kūdikiams, interjero detalėmis, patalynėmis, tad vėlgi – tai elektroninė parduotuvė, kurioje tikrai bus lengva išrinkti dovanas vaikams.

7. Vaikams mėgstantiems įvairius kūrybinius reikalus ir mamoms, kurioms netrukčioja akys nuo tokių veiklų (kitaip nei man:)))) galite padovanoti terapinį užsiėmimą piešimą smėliu. Štai SMĖLIO LAIMĖ turi įvairaus tipo rinkinių vaikams ir suaugusiems . Pati pirmoji reakcija, kurią patiria vaikai išbandę piešimą smėliu būna šypsena, o ji sukelia geras emocijas.

Rinkinį sudaro trafaretas, birus smėlis, plastikinis pincetas ir įmautė. Vaikus labiausiai džiugina pats piešimo smėliu procesas, kuris veikia raminančiai, atpalaiduoja, suteikia pasitikėjimo jausmą, kad PAVYKO. Tad neabejotinai pradžiuginsite vaiką išrinkę piešimą smėliu . Na, o jei norite, kad vaikas nuolatos ir ilgą laiką džiaugtųsi dovana, SMĖLIO LAIMĖ rekomenduoja rinktis kinetinį smėlį, kuris yra pačių įvaiariausių spalvų. Beje, ten rasite mylimiausius vaikų personažus – Elzas, Makvynus ir panašiai.

Kūrybinis rinkinys Žirgas

Vaikams nuo 10 metų patariu rinktis jau sudėtingesnius rinkinius, nes jie reikalauja gerokai daugiau kruopštumo, atidumo ir susikaupimo.

8. Dar vienas pasirinkimas dovanoms labai patiks tėveliams mėgstantiems medinius žaislus, kuriuos galima lengvai įkomponuoti į kambario interjerą. Ypač mėgstantiems ramias, pastelines spalvas. Štai TingiPanda.lt siūlo medinius žaislus. Man labai įspūdį padarė medinės kaladėlės ale LEGO. Pavyzdžiui „MOKULOCK“ kaladėlės pagamintos iš grynos medienos, labai malonios liesti, pasižymi medžio aromatu, natūraliai gražia spalva ir tekstūra. Tai bus atgaiva tėvams nemėgstantiems ryškių spalvų ir mėgstantiems natūralumą bei ekologiškumą.

Jei šeimoje auginate vaiką pakvaišusį dėl lėktuvų, TingiPanda jums pasiūlys nuostabaus grožio medinius lėktuvus, kurių yra net keli modeliai – reaktyvinis ir propelerinis. O štai mašinų gerbėjams net kelis MACHI miestelius. Tai magnetinių lentų ir medinių kaladėlių bei mašinytės rinkinys. Su ekologiška kreida, vaikas galės kurti savo miestą ir kelius, žaisdamas interpretuoti, kurti ir lavinti fantaziją.

Kaip bebūtų, mediniai žaislai gali eiti iš kartos į kartą, tad tai tikrai vienas geresnių ekologiškesnių ir tvaresnių sprendimų. Beto, kaip jau minėjau, medinius žaislus galime pritaikyti įvairių stilių kambariuose, o galiausiai naudoti tiesiog kaip interjero detales.

Jei sugalvosite dovanoti didesnę ir brangesnę dovaną, galbūt kartu su seneliais ar kitais artimaisiais, TingiPanda.lt rasite išskirtinio dizaino balansinius dviračius Brum Brum. Jie beje prekiauja ir kasdienio naudojimo daiktais, tokiais kaip valgymo indai, gertuvės, įrankiai ir patalynė, o daiktai atrenkami dviejų vaikų mamos.

9. Dar viena idėja dovanai bus labai savanaudiška 🙂 Ir stereotipinė, nes skirta mergaitėms. Man plaukų aksesuarai mergaitėms, auginančiai du berniukus ir po jų mergaitę yra kažkas tokio. Prisipažinsiu – augant berniukams visi juos vadino mergaitėmis, o štai Miglę dar dabar pavadina berniuku (facepalm). Tad tikrai nieko kito nelieka kaip rinktis mergaitiškus galvos aksesuarus. Esame išbandę keletą gamintojų, kurie skiriasi savo stiliumi. Pirmieji segtukai ir galvajuostės, kurias išbandėme, tai subtilieji CUKRUS aksesuarai iš lino. CUKRUS siūlo Petal tipo segtukus ir galvajuostes mažiausioms mergytėms, kurios dar negali pasigirti plaukų kiekiu, ir kaspinėlio tipo segtukus ir gumytes į plaukus.

CUKRUS kaspinėliai. CUKRUS nuotr.

Galima rinktis iš daugiau nei 16 spalvų, kurios yra pastelinės, o patys užsegimai yra krokodilo tipo. CUKRUS jums taip pat gali pagaminti ir vardinį segtukų laikiklį iš medžio, kuris taps puikia mergaitės kambario detale.

CUKRUS segtukų laikiklis. CUKRUS nuotr.

Mėgstančios ryškesnius segtukus, įvairesnes formas gali rinktis iš NORIU KASPINĖLIO pasiūlos. Ten taip pat įsigysite grynai teminių segtukų, yra ir su mergaičių mėgstamais personažais (pvz.: Elza).

10. Na ir dešimtoji rekomendacija, bet jokiais būdais ne prasčiausia, tai yra knygos. Visų amžių vaikams – nuo mažiausių kūdikėlių iki rimtų skaitovų. Patiems mažiausiems, dar kūdikėliams, puikiai tiks knygelės į vonią arba tokios čežančios lavinamosios knygelės. Nepamirškite, kad pirmieji vaizdai neturi turėti daug detalių, tad štai pavyzdžiui tokio tipo lavinamoji knygelė puikiai tiks.

Edukaciniai.lt nuotr.

Vėlesniame amžiuje jau vertėtų rinktis knygas storais kartotiniais lapais, kurias bus nebaisu, jei vaikas ir paragaus, ir bandys suplėšyti. O jei dar knygoje bus ir liečiamųjų paviršių ar garsų, tai iš viso pataikysit į dešimtuką. Tikrai žinau, kad yra ir lietuviško tipo tokių knygelių, bet štai Miglės topų topas yra Usborne leidyklos knygelė Don’t tickle the Hippo. Vietoje Usborne ir kitų užsienio leidyklų knygelėmis prekiauja Skaitaunuogimimo.lt. Kiek žinau, pas juos laukti knygelių nereikia nei savaitės, nei dviejų, nes viską turi pas save.

Skaitaunuogimimo.lt nuotr.

Na, o vyresniems jau derėtų rinktis pagal pomėgius. Štai esu rašiusi apie leidyklos NIEKO RIMTO knygelių seriją Aš skaitau. Straipsnį rasite čia. Esu rašiusi ir daugiau knygų apžvalgų. Štai, kai paprašiau išsirinkti mėgstamiausias knygeles mano vaikai išsirinko čia aprašytas. Viena įspūdingesnių net man buvo leidyklos Briedis knyga “100%. Gyvūnai visu dydžiu”

100% gyvūnai visu dydžiu. Briedis nuotr.

Na, o enciklopedijų mėgėjams, ypač apie gyvūnus drąsiai rekomenduoju rinktis S.Paltanavičiaus knygas. Pas mane instagram’e S.Paltanavičiaus knygos linksniuojamos ne kartą ir ne. Štai vienas iš tų kartų. O dar įspūdingesnė jo knyga yra ši, išleista Debesų ganyklos.

Lietuvos gyvūnų didžioji knyga. Nuotr. debesuganyklos.lt

Tai šį kartą tiek. Tikiuosi pavyko parašyti įdomiai ir sudominti. Galbūt viską būsite matę, o galbūt radote kažką naujo. Šiaip ar taip, tikiuosi, kad patiko bent viena idėja ir ja kažkada pasinaudosite (jei ne dabar). Tad linkiu kuo ramesnio dovanų rinkimo.

Beje, noriu padėkoti daugumai čia paminėtų verslų, kurie sutiko prisidėti prie mano organizuojamos akcijos ir padovanojo žaislų Onkologinio skyriaus mažiesiems pacientams. Dovanas perduosiu kitą savaitę.

Kadangi vieną ar kitą daiktą kažkada esu gavusi dovanų, turiu pažymėti įrašą ženklu #reklama.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights