Tinklaraštis

Help. Mano vaikas nekalba.

Gabrielius. Mano pirmagimis, kuriam žiemą sueis penkeri. Sunku patikėti, kad taip greitai bėga laikas ir iš mažo kruopiuko jis pavirto asmenybe. Šiandien pagalvojau, kad tuoj sueis 2 metai, kai mes pradėjome varstyti specialistų duris su klausimus KODĖL JIS NEKALBA arba KODĖL MES JO NESUPRANTAME.

Taip, jau jau pirmųjų metų ne kartą lankėmės pas neurologus, kurie tik sakydavo „kalbės”, „mama, prisigalvojat” ir panašius dalykus. Ai, geriausias buvo „tegu pageria žuvų taukų, praeis” ir dar konkrečiai nurodė, kuriuos pirkti. Kai beveik trejų metų vaiką nuvedžiau pas logopedą besispecializuojantį į vaikus jaunesnius nei 4 metų, manęs paklausė, kur aš buvau.

Nuo tada prasidėjo juodas darbas su logopedais ir psichologais. Po DISC tyrimo Gabrieliui buvo pripažintas mišrus raidos sutrikimas. Dar dabar atsimenu, kaip man riedėjo ašaros klausant ką sako psichologė apie rezultatus. Realiai, neatsimenu nei vieno žodžio, tik SUTRIKIMAS ir NEĮGALUMAS. Juk jis sveikas guvus vaikas, aktyvus kaip reta, nesutelkiantis dėmesio, bet jam juk viskas gerai!! Kas per sutrikimai?!

Turėjo praeiti pakankamai daug laiko, kol susigaudžiau savyje ir supratau, kad čia nieko tokio. Jis vaikšto, turi rankas, kojas, pats valgo, bėgioja, žaidžia, yra beprotiškai meilus, bet jis su visais savo pliusais ir šiokiais tokiais trūkumais yra tas pats mano vaikas, kurį nešiojau po širdimi 9 mėnesius.

Šiandien, praėjus beveik 2 metams, galiu pasakyti, kad logopedžių, taip, daugiskaita, psichologės ir mylimos auklėtojos Germantės dėka, ši diagnozė tuoj pasibaigs. Liko tik foneminės klausos trūkumai ir g, k, v, f, t garsai, kurių jis dar neištaria. Net nerašysiu R garso, kurio jis net nebando tarti, o mes mokyti. Dabar jis pažįsta beveik visas raides, parašo savo vardą, skaičiuoja, sako eilėraščius, spalvina ir piešiam. Nesvarbu kaip. Kažkada pasivys galbūt ir bendraamžius ir kiti nesistebės kaip nesupranta jo kalbančio.

Bet man tai paskutinėje vietoje. Jis yra Gabrielius, mano Gabrielius, kad ir koks jis bebūtų.

Ir mamos, pasitikėkit savo nuojauta, kaip tai padariau aš.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights