Tinklaraštis

Suvartojamos kalėdinės dovanos: puiki mintis ar tik priedas prie dovanos?

Štai ir skaičiuojam paskutines dienas iki gruodžio mėnesio. O gruodis reiškia Kalėdas! Žinoma, labiau linkę planuoti žmonės kalėdines dovanas jau tikriausiai ne tik nupirkę, bet ir supakavę ir dar išsiuntę, bet tik ne aš. Aš kažkaip mėgstu pirkti ir ruoštis kartu, o ne po truputį. Aišku, nuo to dažniausiai kenčia mano piniginė, bet ko nepadarysi dėl matomo džiaugsmo akyse gavus TĄ dovaną. Ok ok, gavus dėmesio, kuris yra šimtą kartų brangesnis už visas dovanas kartu sudėjus. Tačiau kaip yra su valgomomis dovanomis? Vieni sako, kad valgomos dovanos tinka tik kaip priedas prie dovanos. Ar iš tikrųjų taip yra? Man atrodo, kad šitaip sakantys klysta 🙂 Valgoma dovana, kaip pagrindinė dovana gali būti ne tik saugi, tačiau ir labai jauki bei smagi dovana.

Jau pernai rašiau jums apie valgomas kalėdines dovanas, tad šiemet sąrašą papildau šių metų atradimais. Vieniems tai gali būti naujiena, kitiems įprastas produktas vartojamas visus metus. Tikiu, kad tikrai savo aplinkoje turite ir tokių žmonių, kurie tai matytų pirmą kartą. Tad pradedam! Pristatau jums atrinktus produktus, kuriuos aš tikrai labai mielai gaučiau ne tik kaip priedą, bet ir kaip pagrindinę kalėdinę dovaną.

CinCin.lt nealkoholinių gėrimų namai. Sakysite skamba įdomiai? Žinokit taip ir yra! Tai Šarūnės, Ingridos ir Akvilės projektas – trys draugės mamos, visada dėmesios skiriančios skonių harmonijai tiek maiste, tiek gėrimuose, atsiradus mažiesiems pradėjo ieškoti alternatyvų ir plakti nealkoholinius kokteilius. Taip bevasarojant terasoj ir instagram’e vis matant populiariuosius Aperol Spritz kokteilius, draugės su vaikų flomasteriais pradėjo užrašinėti koktelių receptus, kuriuos dabar siūlo įsigyti visiems norintiems.

CinCin.lt rasite kruopščiai su meile atrinktus atrinktus, išragautus, išbandytus, praėjusius visų jų trijų ir tikriausiai dar artimųjų ir draugų atrankas, nealkoholinius kokteilius. O jei yra noro, galite pirkti ir jau paruoštus bei papuoštus kalėdinius rinkinius.

Sakyčiau tai viena iš tokių suvartojamų dovanų, kuri patiks labai daug kam, o ypač, sveikesnės gyvensenos propoguotojams.

Japoko.lt japoniški saldumynai – naujiena vaikų mėgstamų LaQ konstruktorių el. parduotuvėje. Taip, dažniausiai šis prekinis ženklas linksniuojamas prie dovanų vaikams, tačiau šį kartą viskas kitaip. Kaip jau žinote, Japoko atrinko geriausius rastus dalykus Japonijoje ir atvežė juos į Lietuvą. Tačiau tam, kad būtų galima dar lengviau pajusti Japonijos dvasią, būtinai reikia paragauti ir tikrų Japonijos skonių, tad šiemet ypatingų skonių mėgėjams galima drąsiai dovanoti jau paruoštus Japoko saldumynų rinkinius.

Turite žmogų, kurį sunku nustebinti? Manau toks rinkinys jį tikrai lengvai nustebintų ir sužavėtų savais skoniais bei pasirinkimais. Juose kruoščiai atrinkti saldumynai, kuriuose rasite ir gėrimus, ir sausainius bei saldainius, ir net kramtomosios gumos. Patikėkit, yra tokių dalykų, kuriuos atrodo esu mačiusi tik animaciniuose filmukuose.

Dar viena valgoma dovana, kuri labai tiktų sofistikuotų skonių mėgėjui yra Chesstopia liofilizuoti sūriai. Šie produktai atitinka tris kategorijas: gurmaniškas užkandis/funkcinis maistas/pagardas-prieskoniai. Tai ne pramoniniai produktai, o rankų darbo, gaminamas labai limituotais kiekiais funkcinis maistas.

Šis sūris yra subtilaus skonio ir kas įdomiausia – gaminamas labai mažais kiekiais iš vietinių mažųjų sūrininkų žaliavų. Liofilizuotas sūris bus puikus užkandis ir galima nebijoti, jog jis ištiž ar suteps pirštus. O jei tokio sūrio negana, čia įsigysite ir natūraliai fermentuotą obuolių actą, kurio rūgštingumas yra mažesnis nei 3%, nes jame yra motininė bakterija. Jį galima vartoti sveikatinimosi tikslais arba kaip maisto pagardą. Žinau, kad jis puikiai tinka ir salotoms!

Obuolių actas

Na, o jei žinote, kad žmogus tokių dalykų nemėgsta, visada galima dovanoti klasiką. Pavyzdžiui, riešutus ir džiovintus vaisius. Mano pasirinkimas šiemet yra natūralūs ir džiovinti vaisiai iš Gėrybių kampelis. Visi žinome, kokią naudą organizmui suteikia riešutai. Riešutuose gausu baltymų, mineralų, vitaminų, nesočiųjų riebalų rūgščių ir skaidulų, kurios mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir padeda išvengti daugelio širdies ligų.

Gėrybių kampelis jums gali pasiūlyti saulėje džiovintus anansų žiedus, ekologiškus Brooks mangus, datules Lulu, natūralias slyvas, anakardžius, graikinius riešutus ir migdolus. Galite įsigyti atskirai pagal svorį arba galite rinktis rinkinių dėžutes. Mangai tapo mano favoritu. Vienas iš tų užkandžių, kurių visada turiu turėti po ranka.

Džiovintų vaisių ir riešutų miksas yra visiškas mano favoritas. Ir tokia dovana yra tinkama ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Tačiau jei visgi norimasi ne tokių sveikų variantų, o šiek tiek saldesnių – čia pakviesiu apžiūrėti ką gali pasiūlyti Karališkas miškas. Stebintys mane instagram’e neleis sumeluoti, kad tai viena mėgstamiausių mano el.parduotuvių su valgomais dalykais. Ir taip, aš dievinu jų turimą granolą su sūria karamele, o vaikai negali nustoti valgyti liofilizuotų braškių ir kitų vaisių, tačiau jie siūlo ir kitokių labai įdomių ir ne tokių populiarių produktų. Štai mano favoritai yra maži sausainiukai, ala pretzeliai visokio skonio šokolado apvalkaluose. Mano mėgstamiausi yra sausainiai baltame šokolade su liofilizuotų aviečių milteliais. Nu žinokit, totalus kosmosas.. Beje, čia galite pasinaudoti ir mano turimu nuolaidos kodu ZEMYNA10 (netaikomas dovanų rinkiniams).

Smagus reikalas yra tai, kad jie gali jums pasiūlyti ir dideles ir mažas pakuotes. Tad čia tikrai rasite ir tiesiog priedų prie pagrindinės dovanos. Išduosiu paslaptį – mano vaikai iš čia gaus becukrių čiulpinukų, dėl kurių eina iš proto 🙂 O keletui suaugusių moterų jau išrinkau nuostabaus skonio karamelės prie kurio pridėjau užrašą „Vartoti tik pasislėpus nuo vaikų” 🙂 Na o jei patys tingite ieškoti ir rinktis iš galybės nuostabių produktų, Karališkas miškas pasirūpins jūsų galvos skausmu ir ant lėkštutės pateiks jau paruoštus kalėdinius rinkinius – nereikės net pakuoti, nes viskas bus pateikta nuostabioje magnetinėje dėžutėje.

Tikrai ne visada galima pataikyti dovanojant saldumynus, tad dar viena sveika alternatyva tiesiai iš Ispanijos ūkių – ne tik dovanai, bet ir ant šventinio stalo – gurmaniška, kokybiškų produktų parduotuvė Tikri vaisiai. Čia rasite ne tik šviežius vaisius, bet ir daržoves, kokybišką alyvuogių aliejų, nerealaus skonio alyvuoges. Garantuota išskirtinių vitaminų ir spalvų puokštė dovanai!

Beje, vilniečiai gali užsukti ir patys į fizinę parduotuvę. Tačiau labiausiai man patinkantis dalykas yra tai, kad jie neprašo apmokėjimo iš anksto. Su vaisiais ir daržovėmis kartais nutinka visko, tad apmokėti reikės tik gavus prekes ir įsitikinus, kad viskas su jomis gerai. Tokia logika rodo, kad jie pasitiki ne tik savo klientais, tačiau ir savimi – jie žino, kad jų produkcija yra tikrai puiki. Po paskutinio karto Graikijoje tikrai galvojau, kad niekada netebeks ragauti tokių gerų alyvuogių (o jas tikrai išbandau daug kur, ypač visokiose mažose parduotuvėlėse), tačiau čia esančios alyvuogės pagaliau nugalėjo mano baimę ir žinau, kad visada bus vieta Vilniuje, kuri patenkins mano skonio alyvuogėms reiklumą. Beje, Tikri vaisiai gali pasirūpinti dovana ir už jus – susisiekite su jais ir suderinkite detales. Viskas, jūsų dovana nukeliaus tiesiai gavėjui.

Kas dar? Žinoma, kaip gi be kavos per Kalėdas! Po itin didelio populiarumo sulaukusių įvairių kapsulinių aparatų bangos pernai, šiemet mano siūlymai kavai yra du: FIKA kavos pupelės ir malta kava bei kava ir kiti gėrimai kapsuliniams kavos aparatams. Tai pirmiausia pradėsiu nuo vienos mėgstamiausių mano kavos rūšių iš Ypatingos kavos klubas. FIKA kavos pupelių mišiniuose naudojamos žaliosios kavos pupelės yra vertinamos virš 80 balų 100 balų sistemoje, pagal SCA (specialty Coffee association) pasaulinės kavos vertinimo balų sistemą. Naudojamos tik rūšinės (ne regioninės) kavos pupelės, kurios prilygtų ilgai vyno statinėse brandintam, mažais kiekiais gaminamam vynui. Ši rūšis yra išskirtinė Lietuvos rinkoje.

Turintiems kapsulinius kavos aparatus ir mėgstantiems ne tik kavą, bet ir įvairius jos gėrimus ar kakavą, kviečiu užsukti pas Kavos pupelę. Čia rasite kapsules ir Nesspreso, ir Dolce Gusto, ir Bosch Tassimo bei Lavazza a Modo Mio kavos aparatams. Rasite ir nerealiai skanių gėrimų tinkančių ir vaikams, tad jei planuojate šaltus žiemos vakarus leisti su karštais gėrimais vaikų draugijoje, čia yra ta vieta į kurią rekomenduoju užsukti. Pavyzdžiui mano vaikų visiškas topas yra Nescafe kakava ir Milky Way gėrimas. Ok ok, ir aš šituos mėgstu 🙂 Kas nemėgsta 🙂 Bet čia žinoma rasite ir juodos kavos kapsules bei kitas kavos su pienu ir net arbatas.

Na ir žinoma, jei kavos žmogus nepripažįsta jokiais formatais, siūlau užsukti į autentiškos žalios arbatos iš Japonijos parduotuvę Japoniška žalia, kurioje rasite Vakarų pasaulyje jau atrastą ir pripažinimą gavusią japoniška Matcha!  Matcha arbata – tai tik jauniausi ir šviežiausi arbatžolės lapeliai, kurie likus kelioms savaitėms iki derliaus nurinkimo būna uždengiami, taip juos apsaugojant nuo kaitrių saulės spindulių. Negaudami šviesos, lapeliai sukaupia daug cholorofilo, būtent dėl to Matcha yra tokios ryškiai žalios spalvos.  

Prisipažinsiu, kad Matcha man iki šiol yra vienas iš tų gėrimų, kurie savyje turi daug paslapties ir norint ją gerti, reikia tam pasiruošti, nes vien pagaminimui turite pasiruošti. Tad jei tokių ritualų žmogus, kuriam renkate dovaną, nemėgsta – siūlau išlikti tradiciškam ir rinktis japonišką arbatą. Štai pavyzdžiui japoniškų arbatų kolekcija su skirtingomis arbatomis tikrai sužavės arbatų mėgėją. Jame rasite Sencha (煎茶) arbatą – pati populiariausia iš visų japoniškų arbatų. Labai turtinga vitaminu C, mikroelementu ir antioksidantu, ypač katechinu, kurie slopina ląstelių senėjimą, padeda mūsų organizmui išlaikyti jaunystę bei yra širdies ir kraujagyslių sistemos apsauga. Ir Genmaicha (玄米茶) arbatą, kuri iš tikrųjų yra Sencha arbata su kepintais rudais ryžiais (genmai) ir spragintais kukurūzais. Paruošta arbata yra šviesai gelsvos spalvos ir itin švelnaus riešutų ir kepintų ryžių skonio, kas balansuoja arbatos kartumą. Dažnai geriama, Genmaicha turi itin didelę naudą sveikatai. Puikiai tinka nuraminti skrandį.

Dar viena man labai patikusi ir įstrigusi idėja yra iš dovanų studijos Taškuotas zebras. Ši dovanų studija orientuojasi į smulkiuosius Lietuvos gamintojus ir kuria įvairius, stilingus dovanų rinkinius. Didžioji dalis jų rinkinių yra valgomos dovanos, tačiau šiemet jie pristatė ir miksuotus rinkinius, kuriuose galima rasti ir ne tik valgomus dalykus. Pavyzdžiui, muilą. Visi rinkiniai turi teminius pavadinimus, tad drąsiai galite rinktis rinkinį pagal gavėjo charakterį.

Galbūt jums labiausiai patiks dovanoti saldų rinkinį su jame esančiu medumi, šviežiais biscotti ir macadamia riešutų kremu. O galbūt pasirinksite gurmanišką trio derinį įsimintinam skoniui su užtepėle, krekeriais ir brandintu obuolių sūriu „Pasivaišinkime kartu„? Rinkiniai subtiliai supakuoti, o Taškuotas zebras komanda pasiruošusi atsakyti į visus klausimus. Kas čia žino, galbūt ieškodami dovanų kitiems, surasite naujienų ir sau? Na, o aš pasirinkau tokį labiau miks’ą. Rinkinį pavadinimu „Nauji potyriai„, kuriame yra šaltalankių džemas arbatai, sūri karamelė ir muilas bei žvakė. Šį rinkinį užsakinėjau labai konkrečiam žmogui, nes tik jį pamačiusi supratau, kad visi produktai labai patiks ir bus naudojami.

Ir paskutinis dalykas, kuriuo rizikuoju užsitraukti ne kauniečių rūstybę yra kvietimas valgomų dovanų užsukti įsigyti pas mano mylimiausią tortų kepėją Saldumynų maniakę į jos įkurtos Skanėstų namus, Nordic verslo centre Savanorių pr. 192. Ir nors žinau, kad užsakymų Kalėdoms ji nebepriima, tačiau pažadėjo, kad Skanėstų namų darbo laiku galėsite įsigyti rankų darbo grybukų (nuostabaus skonio!) ir keksiukų (keksiukus mes visada užsakinėjame gimtadieniams).

Tad šį kartą tiek! Labai atsiprašau, kam susukau galvas su papildomomis galimybėmis ir pasirinkimais, tačiau labai tikiuosi, kad ne aš viena dar neturiu kalėdinių dovanų ir sumažinau streso jas renkantis 🙂

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights