Tinklaraštis

Pikler trikampis – stambiosios motorikos lavinimui

Ar esat girdėję/matę/naudoję šį pagal Montessori metodiką sukurtą daiktą? Ne?


Tad kas tai? Jei kalbėtume paprastais žodžiais, tai tiesiog laipiojimo trikampis, skirtas lavinti stambiąją vaikų motoriką. Ir nors beveik visi daugiausiai kalba tik apie smulkiąją motoriką, tačiau stambioji yra tokia pat svarbi vaikų gyvenime.

Sakoma, kad šis trikampis buvo sukurtas prieš daugiau nei 100 metų dr. Emmi Pikler ir labai stipriai nepasikeitė, tik tiek, kad buvo pridėta čiuožykla ir laipiojimo siena. Ir taip, tai yra Montessori metodu sukurtas „įrenginys”.

👉 Trikampis skirtas vaikams nuo 6 mėn iki maždaug penkerių metų (nors mano beveik šešiametis labai linksmai juo naudojasi).

Jis sukurtas su mintim, kad vaikas pats turi išmėginti savo ribas.

👉 Jei kūdikis nemoka laipioti, jis nelaipios, o tyrinės jį iš tos perspektyvos, iš kurios galės. Pvz., gali pradėti mokytis stotis įsikibęs į kopetėles.

Jei šiek tiek paaugęs vaikas negalės perlipti per trikampį, jis ir nelips, bet jis:
👉 mokysis pažinti savo ribas;
👉 tyrinės aukštį ir patiriamą jausmą;
👉 gerins kontrolę ir pusiausvyrą;

Na, o paaugusiams ir galinčiam užlipti ar net nučiuožti, užkopti, Piklerio trikampis suteiks dar didesnes galimybes ir horizontus.

O pati geriausia dalis – trikampis gali tapti bet kuo!!!
👉 Pilimi;
👉 Nameliu;
👉 Sraigtasparniu;
👉 Laivu;
Bet kuo, kuo vaikas panorės.

Ir kaip teigia M.Montessori: „kiekviena pedagoginė priemonė turi padėti vaikui eiti savarankiškumo keliu. Vaikas viską turi išmokti daryti pats.” Tad manau, jog šis laipiojimo trikampis yra puiki Montessori metodo išraiška (jei jums įdomu, apie Montessori metodiką daug kalba @lifetakestwo ☺️

O mes sakome ačiū @eri.handmade.with.love už galimybę savo namuose turėti tris viename – laipiojimo trikampį, su trim skirtingais kopimo paviršiais, čiuožyklą ir laipiojimo sieną.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights