Tinklaraštis

Ką veikti savaitgalį? Žygis su vaikais Dūkštose.

Lietuva yra be galo nuostabi šalis. Taip, čia nėra kalnų, kuriuos aš taip myliu ir galėčiau juose gyventi, bet nuostabi gamta, išpuoselėta infrastruktūra leidžia pažinti Lietuvą keliaujant net ir turint mažai laiko. Vienas iš būdų pažinti Lietuvą yra žygis su vaikais po kurį nors pažintinį taką.

Žygis Dūkštos pažintiniu taku

Neries regioninis parkas yra viena iš tų vietų, kur atsiveria labai gražūs vaizdai ir Lietuvai neįprastas kraštovaizdis, kurį suformavo pasitraukiantys ledynai. Kai kurie net teigia, kad visas slėnis panašus į kanjoną. Dūkštų pažintinis takas yra vienas septynių pažintinių takų regioniniame parke.

Tad sekmadienį ar šeštadienį, susiruošę į žygį su vaikais galite pasirinkti arba lengvesnį arba sunkesnį maršrutą.

Mūsų kompanijos pasirinkimas buvo pradėti žygį nuo Bradeliškių piliakalnio stovėjimo aikštelės (paprasčiausia orientuotis į navigaciją įvedant Food in the Woods), nes kai kuriems buvo sunkoka surasti.

Pradėję žygį kairiąja tako puse nuėjome iki Buivydų piliakalnio ir pasirinkome ėjimą atgal į Bradeliškių, tačiau galima eiti toliau iki Karmazinų piliakalnio, išgerti kavos Sweet love kavinėje ir dar aplankyti Ąžuolų kalną. Tačiau mūsų kompanijoje buvo ir mažyčių vaikų, tai 4.7km buvo pats tas.

Žygis su vaikais gali užtrukti. Arba kaip tik vykti labai greitai. Priklausys nuo kompanijos. Mes tuos 4.7km nuėjo per dvi valandas (labai greitai!), tad išlydėję kompaniją su vaikais dar nuėjome pabraidyti į sraunų Dūkštos upelį. Pavasarį jis atrodo kaip tikra kalnų upė!

Pakeliui dar galima aplankyti ir Vaiduoklių namą. Jį rasite netoli Bradeliškių piliakalnio.

Motyvacija vaikams

Motyvacija pabraidyti upelyje paskatino vaikus lengvai nueiti dar beveik 4km. Tai bendrai mūsų sąskaitoje buvo 7,5km. Miglę teko panešti gal 400 metrų, bet ne daugiau.

Svarbiausia turėti užkandžių. Mūsų atveju labai puikiai veikia čiulpinukai. Ir žinoma maisto. Pertraukas daryti būtina. Taip pat būtina, kaip ir leisti vaikams tyrinėti, pažinti, pajausti.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights