Tinklaraštis

Kokia turi būti vaikų apranga rudenį.

Du tipai: visada kaistantis ir visada šąlantis

Yra du, o gal, sakyčiau, net trys vaikų tipai. Kas kartą pamačiusi, kai mamos klausia patarimų kaip rengti vaiką vienu ar kitu oru, mane šiek tiek purto atsakymai, nes visos patarinėja tik iš savo varpinės. O tada aišku, po tokių temų pasipila klausimai kaip greitai išgydyti slogą arba piktinamasi, kad vienas ar kitas rūbas yra visiškas š, nes mano vaikui šalta/karšta/būna šlapias. Ir kaip gali nebūti tokių klausimų, jei visi vaikai skirtingi? Kokia turi būti vaikų apranga?

vaiku apranga

Vieni vaikai linkę į perkaitimą, antri vaikai yra linkę visada šalti, na o treti, tie “normalūs”, kuriems tinka viskas. Bet sakyčiau ta trečia kategorija yra labai jau maža. Visą kitą, deja, bet reikia spręsti mums, mamoms, ok ok, tiksliau tėvams. Tik turime nepamiršti, kad vaikų aprangoje svarbu ne tik brand’as. Labai svarbu, kaip vaikas jaučiasi, ar jam yra patogu, tad, deja, bet nieko kito nelieka, tik nuspręsti ar tinka pamatavus vieną ar kitą rūbą. 

Šį kartą aš noriu pasidalinti dviem tipais, kuriuos auginu namuose. Ir tai, ką mes kartu su jais išsirinkome iš HIATUS.LT parduotuvės. Vienintelis pastebėjimas: daiktais apsikrauti labai nemėgstu, todėl renkamės tai, kas būtų naudojama kuo dažniau ir nereikėtų pirkti papildomų lauko rūbų.

Visada kaistantis

Profilio aprašymas: Kamilis. 6 metai. Lanko darželį, kuriame į lauką einama kasdien, nesvarbu koks oras. Labai lieknas, dažnu atveju net labiausiai suveržus liemenį gumyte, kelnės vis tiek krenta.

Nuo mažų dienų Kamilis yra iš tų vaikų, kuriems niekada nešalta. Jam pradėjus tyrinėti balas, ėmiausi ankstesnės taktikos ir rengdavau guminėmis neperšlampančiomis kelnėmis, kaip ir jo vyresnį brolį Gabrielių. Tačiau nesvarbu, koks būdavo oras – iš jų ištraukdavau vaiką visą šlapią. Taip supratau, kad paprasti, tie vadinami guminiai rūbai jam netinka. 

Taip ir iki šiol. Vienas svarbiausių dalykų jo aprangoje turi būti kuo labiau kvėpuojantis rūbas ir būtinai pritaikytas pagal oro sąlygas. Kadangi Kamilis lanko darželį, kuriame į lauką einama kasdien – taip, net ir per lietų, ir jis yra linkęs į perkaitimą, šį rudenį, po įvairių eksperimentų pasirinkome vientisą, neperšlampantį, tačiau ne guminį kombinezoną. Šį kartą išbandėme DIDRIKSONS Zeb Kids neperšlampantį kombinezoną. 

Kuo jis ypatingas? ZEB yra traktuojamas kaip pavasarinis kombinezonas, tačiau perkaisti mėgstančiam vaikui, tai bus puikus pasirinkimas rudeniui. Viduje rasite flisinį pašiltinimą, kuris suteiks šilumos, nereikia rengti vaiko keliais sluoksniais, arba kaip tik, galėsite sluoksniuoti rūbus(rengti papildomą flisinį megztuką), kai atšals dar labiau. Nebus reikalo pereiti iš karto prie žieminio kombinezono. 

Šis kombinezonas yra neperšlampamas, neperpučiamas ir su laminuotomis siūlėmis. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad jis yra sandarus ir nereikia bijoti, kad vaikas peršlaps per siūles. Labiau atvėsus orams džiaugsitės audiniu, kuris dengia užtrauktuką iš vidaus ir iš išorės, taip dar labiau apsaugant vaiką nuo peršlapimo ar net šalčio einančio per užtrauktuką. 

Kelnių galuose rasite gumines apsaugas (kilputes), kurias lengvai užkabinsite ant batų, o kelnių ir rankogalių apačioje esantys sutvirtinimai apsaugos nuo vėjo, šalčio ir drėgmės. 

Bet žinot, kokia yra geriausia šio kombinezono funkcija? Jis turi extend size funkciją, kuri reiškia, kad vaikui staigiai paaugus (kaip jie mėgsta), nereikės ieškoti naujo kombinezono. Su šiuo kombinezonu užteks tiesiog išardyti viduje esančias siūles, kurios padidins kombinezoną maždaug vienu dydžiu. Turint tris vaikus ir žinant, kad bent su vienu galėsiu būti rami, tikėtina, kax net kelis sezonus, tai tikrai puikus paskatinimas rinktis Didriksons su augimo funkcija. 

Kuo rengiu po apačia? Viskas priklauso nuo temperatūros. Kai lauko temperatūra yra maždaug apie 10 laipsnių šilumos, visiškai užtenka plonų kelnių ir marškinėlių bei plono džemperio. Su storesniu jau per šilta, nes viduje esantis flisinis pamušalas sulaiko šilumą. Temperatūrai nukritus iki 5 laipsnių šilumos ar net mažiau, vietoj paprasto plono džemperio renkamės flisinį megztinį ir kvėpuojančius marškinėlius. Pasirinkus merino vilnos apatinius marškinėlius plius dar geriau, nes tada oda kvėpuos ir tikrai neperkais. Merino taip pat turi puikių termoreguliacinių savybių. t.y. palaiko labai komfortabilią temperatūrą!

Su vientisu kombinezonu niekada nesuksite galvos ar nėra plika nugara, vaikas darželyje galės drąsiai dūkti ir voliotis. Nežinau, kaip jūsų vaikams, bet Kamiliui tai vienas geriausių argumentų, kodėl reikia rinktis vientisą kombinezoną.

vaiku apranga rudeni

Visada šąlantis

Profilio aprašymas: Gabrielius. Beveik 8 metai. Lanko antrą klasę. Į lauką per pertraukas neina. Lieknas, ilgų rankų savininkas. Labai daug judantis ir vietoje nenustygstantis.

Jei Kamilis yra visada tas šiltuolis, tai Gabrielius yra arba visada šąlantis arba tas kuriam gali plius minus rinkti rūbus pagal gamintojų rekomendacijas. Tačiau, kad ir kaip aš mėgčiau kombinezonus, nei man, nei mokyklinukui lankančiam mokyklą, tai nėra patogus pasirinkimas. Tad skirtingai nei Kamiliui, Gabrielius į kombinezono pusę net nežiūrėjo. Ups, gal aš nežiūrėjau 🙂 

Gabrieliui reikėjo tokių rūbų, su kuriais galėtų eiti ir į mokyklą, ir į lauką, ir į mišką. Tad čia pasirinkimas buvo ieškoti atskiros striukės, tinkančios visoms išvykoms, ir kelnių, su kuriomis drąsiai galėtų keliauti į mišką, dūkti su šuniu ar eiti pasivaikščioti drėgnomis dienomis. Bet tuo pačiu ir tokių rūbų, kuriuos galėtume drąsiai sluoksniuoti.

Šį kartą Gabrielius išsirinko kariškų spalvų REIMA Sipoo softshell audinio striukę. Kuo ši striukė ypatinga? Ji yra atspari vandeniui – ir nors teigiama, kad softshell audinys nėra 100% neperšlampantis, tačiau techninės savybės yra 10 000 mm atsparumas vandeniui. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad gamintojas negali nurodyti, jog šis audinys yra 100% neperšlampamas dėl to, kad jo siūlės nėra laminuotos. Pats audinys turi pakankamai didelį atsparumą drėgmei, kurio pakaktų ir liūčiai prie Baltijos, tačiau ilgainiui drėgmė atrastų kelią į vidų per nesandarias siūles. 🙂

vaiku apranga rudeni

Keliavimui į mokyklą tai puikus pasirinkimas, tačiau ji tinka ir buvimui lauke. Paklausite kodėl? Nes ji turi atsparumą naturaliems purvams ir Teflon EcoLiteTM impregnavimą nuo drėgmės. Šios technologijos leidžia lengviau, be skalbimo išvalyti išpurvintą striukę ir jos nereikia skalbti po kiekvieno apsilankymo miške. Taip ne tik leidžianti taupyti vandenį, bet ir nereikia turėti dviejų atskirų striukių laukui ir mokyklai. Žinoma, viskas yra proto ribose. Jeigu su striuke įkrisite į pelkę – skalbimas tikrai bus reikalingas 🙂

Be to, Gabrielius visada labai daug juda ir niekada nestovi vietoje, tad žinau, kad jam tikrai nešalta su tokio tipo striuke.

Prie striukės Gabrielius išsirinko DIDRIKSONS Gordon Kids kelnes, kad galėtų drąsiai džiaugtis visais malonumais lauke. Tai yra nebijoti lipti į balas ar voliotis ant žemės su šunimi. Šios kelnės kaip jau minėtas Kamilio kombinezonas, turi augimo funkciją, tad atsiranda galimybė kelnes dėvėti ne vieną sezoną ir nereikia bijoti, kad vaikas jas staigiai išaugs. 

Šios kelnės smagios tuo, kad ir kiek atvėsus orams, nereikės keisti softshell tipo striukės šiltesne, nes viršuje kelnių ir viduje yra flisinis pašiltinimas. O pačios kelnės yra kaip kombinezonas be rankovių. Man dar patinka ir lipdukai per pečius, kurie leidžia nusisegti kelnes nenusiimant striukės ir lipdukus reguliuojant galima kelnėmis džiaugtis ilgesnį laiką netikėtai paaugus, o tai manau labai svarbus faktorius vaikų aprangai.

vaiku apranga rudeni

Tad šiuo atveju suderinome du skirtingus brand’us. Dviejų skirtingų audinių, tačiau žinau, kad jis nesušals. O atvėsus orams, lygiai taip pat dar į pagalbą pasitelkiame ir flisinį megztuką. 

Batai

Batai man visada yra didžiausias galvos skausmas. Norisi patogių, neperšlampamų, ne per šiltų, bet kad ir nebūtų pernelyg plonyčiai. Čia prašėme pagalbos Hiatus Kids parduotuvėje dirbančio Kristupo, kuris rekomendavo REIMA Edistys batus abiems berniukams. Nors man labiau patiko aukštesnio aulo kitas REIMA modelis, tačiau vaikams jie nebuvo patogūs, plius jie buvo su lipdukais. O šis Edistys modelis yra kaip sportiniai, žygiams skirti batai. Jie yra neperšlampantys (vaikai išbandė porą kartų įkišę kojas į Marvelės kaskadų vandenį) ir lengvai apaunami. Taip pat labai patogus užrišimas, nes raišteliai elastingi ir su fiksatoriumi, tad bus patogūs ir nemokantiems užsirišti batų. 

Man kaip mamai buvo svarbu ir jų plovimo faktorius, tai galiu pasakyti, kad purvas lengvai nusiplovė batus tiesiog pakišus po dušu 🙂

Žinantys REIMA batus žino, jog ant vidpadžio yra Happy Feet spaudinys, kuris padeda išrinkti geriausią dydį. Geriausias variantas, kai vaiko pirštai baigiasi ties linija, kuri pažymėta su šypsenėle. Nereikia pirkti dar didesnių. Tačiau mano rekomendacija visada leisti pavaikščioti ir paklausti ar vaikui patogu, nes kartais (kaip nutiko su Kamiliu), jam buvo nepatogu vaikščioti su didesniais, tad pasirinko mažesnį dydį, kur pirštai šiek tiek išlindo už happy linijos. 

Visi vaikai skirtingi. Vieni juda daugiau, kiti mažiau. Vieni linkę į prakaitavimą, kiti atvirkščiai, visada šąla. Vieni mėgsta sėdėti ant žemės, kiti sėdasi tik ant suoliuko. Jūs, tėvai, esate geriausiai pažįstantys savo vaiką. Padėkite savo vaikui išrinkti tokius drabužius, su kuriais jis jausis patogiai ir jam nereikia bijoti juos išpurvinti. Jei sunku išsirinkti patiems, visada drąsiai konsultuokitės su konsultantais, kurie padės išsirinkti tinkamiausią vaikų aprangą. Tik nepamirškite apie jį papasakoti. Sėkmės!

*Straipsnis parašytas bendradarbiaujant su Hiatus.lt specialistais

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights