Tinklaraštis

Kelionės automobiliu su vaikais. Labiausiai pasiteisinusios veiklos.

Ilgos #kelionesautomobiliu be ekranų!

Kaip pasiruošti kelionei automobiliu su vaikais ir išvengti ekranų? Daug kas man sakė, kad neįmanoma ir tiesiog būtina skirti laiko ir ekranams.

Tačiau kelionėse ekranams aš sakau GRIEŽTĄ NE. Jei namuose neribojame – kelionėse semiamės įspūdžių, žiūrime per langą ir užsiimame kita veikla, išskyrus ekranais.

Prieš du metus keliaujant su Migle buvo sudėtingiau, nes reikėjo pačiai ją užimt. Dabar pasirinkau kitokią strategiją.

‼️Visiems sudėjau po atskirą kuprinę veiklų. Priminsiu, kad keliaujame su 3m., 6 ir 7m. vaikais.

Tai ką gi dėjau į tas kuprines?

1️⃣Pirmiausia, visiems pagal amžių paskirsčiau užduočių knygeles iš Leidykla Vaiga. Miglei žinoma labiausiai sueina lipdukų knygelės, puzlių knygos ir panašiai. Kamiliui, kol nemoka skaityti, tinka paprastos užduotys, kurias gali atlikti be mano įsikišimo: vedžioti, jungti taškus, spalvinti ir panašiai. Gabrieliui parinkau kelioninius blonknotus su sudėtingesnėmis užduotimis, plius įvairias užduočių knygeles. Čia dar priminsiu, kad leidykla Vaiga turi knygelių su defektais skyrelį, į kurį sugrįžta knygos iš įvairių prekybos centrų. Gali būti užsilenkęs kamputis arba nebus iš viso jokio defekto, bet tas skyrelis yra tobulas.

2️⃣ Antra, šiek tiek kitokių knygelių parinkau iš Leidykos Nieko rimto. Miglei labiausiai tinka storais lapais knygelės su atvartais, kuriose galima kažką atidaryti, pažiūrėti, vedžioti ir panašiai. Pvz., Kur ropoja boružiukas? Kamiliui dar tik besimokančiam skaityti: ABC Meno kūriniuose ir Didžioji užduočių knyga. Gabrielius jau mandriausias, tai jam paėmiau rugpjūčio mėnesio naujieną Gyvūnų būstai (nes mėgsta skaityti enciklopedijų tipo knygas), Futbolo užduočių knygą ir žurnalą Laimiukas. P.s. nežinau ar yra internetu, bet pačiame Nieko rimto knygynėlyje rasite knygų su defektais skyrelį.

3️⃣ Jau iš praėjusios kelionės žinojau, kad labai pasiteisina įvairūs užsiėmimai iš Smagu Ramu. Nuo popitų iki visokiausių miltais pripildytų Pikachu ar šviečiančių kamuoliukų bei spinerių. Yra ir visokių akis išpučiančių dalykų. Žodžiu, tikrai vaikų rojus. Tik mano patarimas padalinti plius minus panašiai, nes kitaip neišvengsite pykčių kas kieno. Ai ir dar LCD rašymo planšetė. Tobulas dydis. Galiu palyginti mūsų anksčiau turimas su Smagu Ramu – tai mažesnis dydis gerokai patogiau.

4️⃣ Dar iš kelionės lėktuvu Ispanijoje turėjome likusių Djeco žaidimų iš LiutiKids. Čia pagal amžių jau nelabai skirstysiu, nes visi keitėsi ir naudojo vieno kitų užsiėmimus. Na bet labiausiai pasiteisino magnetinės žuvytės ir daugkartinių lipdukų knygelės bei piešimas vandeniu. P.s. čia vis dar iš anksčiau galioja mano nuolaidos kodas lavinamiesiems žaislams ZEMYNA10.

5️⃣ Įvairios piešimo/lipdymo veiklos. Automobilyje svarbu leisti veikti viską, ką vaikai nori ir keisti veiklas, kai atsibosta. Tik siūlyčiau paįvairinti. Kadangi maniškiams labai patinka lipdyti, šį kartą pasiėmėme ne tik flomasterius ir pieštukus piešimui ir užduočių knygelėms, bet ir plastiliną. Mums labiausiai pasiteisino JOVI plastilinas iš OfficeDay. Jis nedžiūsta paliktas ne pakuotėje, tad kitą dieną vaikai neverks, kad sudžiuvo 😃 Yra įvairių spalvų – nuo paprastų iki pastelinių ar neoninių didelėse ir mažose pakuotėse. P.s. iki rugsėjo 1d. visose OfficeDay parduotuvėse, tiek fizinėse, tiek internetu, su kodu ZEMYNA10 gausite 10% nuolaidą. Tad kad ir kaip baugiai skambėtų – puiki proga pasiruošti Rugsėjo 1d.

6️⃣ Įvairūs žodiniai žaidimai. Tokie kaip atspėk gyvūną, surask tam tikros spalvos automobilį ir panašiai. Ir turim dar tokį kvailą įprotį – šaukti garsiai gyvūno pavadinimą, kai ką nors pamatai 😃 dažniausiai išsigąsta visi, bet.. 😃

Tai tiek veiklų mums kol kas užtenka, nebent kažką pamiršau 😃. Žinoma, neišvengiame ir klausimų „kiek dar liko”, „ar dar ilgai” ir panašiai. Bet mes visada įvardijame konkretų tikslą ir pasakome, kad hus nebeilgai, kai navigacijoje matysite finišo vėliavėlę 😃 Dičkiams veikia puikiai, o Miglė klausinėja, tik jei klausia broliai.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights