Tinklaraštis

Žygiai kalnuose arba kopiame į Aukštuosius Tatrus Slovakijoje. Versija suaugusiems.

Kartais gyvenime įvyksta ir taip, kad tu turi 4 laisvas dienas, vaikai pas močiutę, vyras jūroje, o tu nori į kalnus be vaikų, nes su jais jau buvai. Bet neturi su kuo..? Buvo ir man taip. Pasiūliau keletai žmonių, bet suprantama, tikrai ne kiekvienas gali pasirašyti kelionei į Slovakiją jau po dviejų dienų. Nors ir buvo norinčių. Tačiau nėra padėties be išeities. Parašiau žinutę į Kertam kampą grupę FB: Noriu į kalnus, bet neturiu su kuo. Keliaujam? Taip atsirado dvi merginos, su kuriomis nei karto gyvai nesusitikusios, nusprendėme keliauti pahaikinti į Slovakijos Aukštuosius Tatrus.

Pirma diena.

Išvažiavusios 4val ryto, kitą dieną jau užlipom į #krivan viršūnę, kuri pareikalavo ne tik fizinių jėgų, bet ir psichologinių.. dėl statumo ir aukščio 🫣 2494m viršukalnę pasiekti reikėjo visada tik lipant aukštyn, o galiausiai ir kopiant uolomis be virvių ir grandinių. Sukilimas 1398m, nueita 15,60km.

Tik ėjimo beveik 6valandos, o kur dar visi sustojimai.. Išgyventas karštis, vėjas ir lietus 😅 tai apsirengt, tai nusirengt.. Lipant žemyn nuo tos pačios viršūnės teko pamatyti ir žmogų, kurį gelbėjo sraigtasparnis.

But we did it!

Kojelės labai skaudėjo, nemeluosiu, bet kaip gera užlipus 😎

Ėjau su Columbia batais ir Lekki lazdom iš @hiatus.lt, kurios oi kaip mane gelbėjo 😅

Antra diena

2 diena Slovakijos Tatruose arba #kaikojytesnebelaiko po lipimo į Krivan ir #darnesusipykom su bendrakeleivėmis!

Krivan viršūnė atėmė tikrai daug jėgų, tai kitą dieną nusprendėme pasidaryti tinginio dieną ir tik lengvai pažygiuoti aplankant populiarias vietas. Aišku, tas lengvumas tapo 15km žygiu, bet mes juk galim! Svarbu ne vien į statų kalną lipti 😅

1️⃣ Lajų takas #bachledka
Ar verta? Ne, jei esat buvę panašiame. Man po Dolni Moravos nepadarė visiškai jokio įspūdžio ir biškį net gaila buvo sumokėtų 14€ už įėjimą 😅 gerai bent, kad nesikėlėm keltuvu, kas dar kainuotų papildomai. Aišku, per karštį lipti į kalną kelis km po Krivan nebuvo labai smagu, bet bent ten sutaupėm.
Kas faina su vaikais – yra žaidimų aikštelės, nusileisti nuo bokšto galima čiuožykla (3€) ir šiaip viskas pritaikyta šeimoms. Net su vežimu praeisite nesunkiai

2️⃣ Kriokliai. #obrovskyvodopad
Dar aplankant du mažesnius krioklius, kurių pavadinimus tyngiu nurašinėti. Takas eina per #tatranskamagistrala tai žmonių kiekis milžiniškas tikrai. Gražu, galima pabraidžioti upėje ir šiaip, toks lengvas beveik 10km pasivaikščiojimas. Kodėl tiek daug? Nes auto galima palikti tik Vysoke Tatry miestelyje ir lipti iki Hrebienok 2km, nuo kur prasideda takas. Aišku, galima mokėti 11€ ir užvažiuoti tuos 2km elektriniu traukinuku. Bet NEĮDOMU gi 😅 Su vaikais po krioklius drąsiai, tik vežimą jau teks pamiršti norint nueiti iki pagrindinio krioklio. Pradžia tako net trinkelėm grįsta, bet vėliau kaip visada akmenys akmenys akmenys.

➡️ Nuo didžiojo krioklio buvo shortcut’as, tai kaip tikra #kertamkampa narė, ėjom bruzgynais ir radom gerą ženklą „ne**kti miške” 😅

Diena baigėsi sočia ir riebia vakariene Stary Lesna miestelyje, kur meniu buvo net lietuvių kalba. Ir sunkiu sprendimu, ką veikti trečią dieną.

Sprendimas buvo priimtas vienbalsiai, bet apie tai – kitame įraše.

Trečia diena

Ir #paskutiniszygis Slovakijos Tatruose arba kas su manim negerai?!

Po tinginio dienos ilgai sprendėme, ką veikti paskutinę dieną. Nes kojos buvo MEDINĖS! Bet nusprendėme, kad jei jau užlipom į #krivanpeak tai užlipsim ir į #slavkovskystit ‼️

Ir užlipom! Aišku, nusprendėme nekartoti Krivan klaidų ir pradėti gerokai anksčiau, tai 4val ryte Kelėmės, o 5val jau buvom pradėjusios eiti.

Buvo momentų, kai jau galvojau koks velnias mane nešė į tą galerą (matyti plyšius tarp uolų ant kurių eini ir žinot, kad kabi ore, nėra labai fainai) 🤪 bet turėjau labai gerą kompaniją!

➡️ Automobilį palikome Stary Smokovec (diena 10€) miestelyje ir lipome iki Hrebienok žalia trasa, nuo Hrebienok sukome į raudoną ir tada jau mėlyna iki viršūnės.
‼️Galima eiti iš karto mėlyna trasa nuo pat apačios, bet nerekomenduosiu, nes ji gerokai statesnė ir akmenuotesnė, tai jau pati pradžia gali atimti daug jėgų.
‼️ Kartais daugiau kilometrų nueiti yra lengviau nei sukilti aukščiu per trumpą laiką, o į Slavkovsky štit jėgų tikrai reikės.

➡️Mums žygiavimo gavosi 11:31val. Su visais sustojimais poilsiui. Nuėjome 17km.
➡️Lipimas į viršūnę eina vien akmenimis, uolomis arba tarp kalninių pušelių, tai uolos mano batus labai nuskausmino 🙈
➡️Vandens, ypač karštą dieną, reikės daug. Nebent naudojat geliukus.
‼️ Viršūnėje pasikeisti kojines. Kojos jums padėkos!

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights