Tinklaraštis

Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Spalio 10d. Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Statistika rodo, kad pasaulyje yra daugiau 800 milijonai žmonių, kasmet patiriančių psichikos sveikatos sutrikimus. Tad ši diena yra skirta skatinti dėmesingumą psichikos sveikatos sutrikimams, šviesti visuomenę ir mažinti stigmas, kurios plačiai paplitusios visuomenėje. Ir žinote, kad viena iš tokių temų apie kurias rašau yra ADHD.

Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimą 1992 m. inicijavo Pasaulinė psichikos sveikatos federacija (WFMH). Nuo 1994m. inicijuoja problemą, į kurią tais metais skatina visuomenę ir valdžios institucijas atkreipti dėmesį.

Ta proga noriu pasidalinti, kiek daug dar yra stigmatizuojančio požiūrio į psichinę sveikatą. Aš pati su tuo susiduriu. Su tuo susiduria mano vaikas. Aš matau, kaip elgiasi suaugę žmonės. Kaip tyčiojasi. Kaip vengia. Kaip BIJO! Tad nors Pasaulinė psichikos sveikatos diena yra minima tik kartą per metus, bet aš tikiu, kad turime kalbėti kuo daugiau ir šviesti visuomenę.

Ir blogiausia, kad iki šiol yra nedrįstama kalbėti apie tai garsiai. Neduokdie, kas nors pamatys, kad ieškai psichiatro. Neduokdie, sužinos, kad vartoji vaistus. Viskas. Į tave nebežiūrima rimtai. Tai turi pasikeisti.

Daugiau sąmoningumo. Daugiau žinių. Daugiau priėmimo.

Kalbėkime. Švieskime. Ir.. NEBIJOKIME KREIPTIS PAGALBOS! Ir pasidalinkime Pasauline sveikatos diena bei jos tikslais. Kad stigmų pasaulyje liktų kuo mažiau.

Žvelk Giliau surinkta statistika apie stigmas

pasauline-psichikos-sveikatos-diena

Ta prasme rimtai? Aš kartais tikrai negaliu patikėti tuo, ką skaitau..

Ši statistika buvo parengta Dr. Neringa Grigutytės, Dr. Marijos Jakubauskienės, Karilės Levickaitės atliekant tyrimą „STIGMATIZUOJANČIOS LIETUVOS GYVENTOJŲ NUOSTATOS PSICHIKOS SVEIKATOS SRITYJE”. Jo metu buvo apklaustos keturios grupės, iš viso 1519 žmonių, kurie buvo paskirstyti į keturias grupes – 2 grupės, kuriose dalyvavo žmonės pas paskutinius 36 mėnesius patyrę psichikos sveikatos sutrikimų ir dėl to kreipėsi į gydymo įstaigą; 1 grupė, kurią sudarė tėvai auginantys vaikus iki 18 metų, ir kurie patiria psichikos sveikatos sutrikimų; bei 1 grupė visuomenės atstovų iš bendrosios Lietuvos gyventojų populiacijos, kurie atsakę į „Patirto ir numatomo elgesio“ klausimyno (angl. RIBS) klausimus, išsiskiria, kaip neturintys nuomonės/nei sutinkantys, nei nesutinkantys su pateiktais teiginiais.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights