Tinklaraštis

Aukštieji Tatrai: žygis iki Skok krioklio

Keliaujame su vaikais į Slovakiją

Šį kartą pirmoji tikrai pažintis su kalnais. Tikslas – Aukštieji Tatrai. Nors vaikai kalnus matę ne kartą kelionių metu, bet tikroji pažintis su kalnais yra į juos kopiant, žygiuojant, pasiekiant viršūnes ar aplankant juose esančius ežerus. Ar žygiai kalnuose su vaikais įmanomi? Žinoma. Todėl dalinamės savo patirtimi kalnuose.

1 diena. ŠTRBSKE PLESO – SKOK KRIOKLYS

Trasos ilgis: beveik 13km, trasos žymėjimas – geltonas.
Danga: akmenys. Su vežimu tikrai niekaip nepraeisite 😎
Trukmė: oficialiai 1val15min. Su vaikais užtrukome 2 valandas (aukštyn) ir 1val 40min žemyn. Sukilimas: 516m.

Skok krioklys, keliaujame su vaikais


Rekomenduojama avalynė: žygio batai su auliuku. Mano pasirinkimas ir čia ir Alpėse – Columbia batai iš hiatus.lt. Ir taip, aš nešioju vyriškus batus, nes kai tavo koja 40 dydžio, o batai žygiams turi būti didesni, kito pasirinkimo nelabai lieka 😎

Rekomenduojama programėlė: Hiking Slovakia. Čia rasite visus trasų spalvinius žymėjimus, tik nepamirškite parsisiųsti offline žemėlapių, nes kalnuose tikrai ne visur bus ryšys.

Sudėtingumas: priklauso nuo kojų ilgio ir fizinio pasiruošimo. Visas takas padengtas didžiuliais akmenimis, lipsit laiptuotai, kojas pakilnoti teks, bet na, nebuvo labai sudėtinga 😎 Ir Miglė užlipo savo kojom, bernai galima sakyti užbėgo į viršų 😅

Aukštieji tatrai

Esame apsistoję kempinge šalia Štrba, trasa prasideda nuo Štrbske Pleso, tad su Os traukinuku/tramvajumi kylame iki Štrbske Pleso ežero. Traukinių tvarkaraščiui rekomenduoju iš anksto parsisiųsti ir pastudijuoti programėlę Ideme vlakom. Čia rasite ne tik tvarkaraščius, bet galėsite nusipirkti ir bilietus. Bilietai perkami vaikams nuo 6 metų.

Mes ėjome tik iki krioklio, bet paėję dar 15min nuo jo, pasieksite ežerą, už jo yra dar vienas. Na ir šiaip, ėjimas iki Skok krioklio yra Bystra Lavka trasos dalis. Kadangi matėme, jog toliau reikėtų eiti naudojantis grandinėmis, o ir išėjome labai vėlai, su keturmete nusprendėme toliau neiti.

Kaip sekėsi vaikams? Berniukai galima sakyti užbėgo į viršų, ypač Gabrielius (8 metai). Su Migle (4 metai) buvo šiek tiek sudėtingiau, nes visgi akmenys tokio dydžio kartais, kad teko arba pakelti ant jų arba palaukti kol užlips savo tempu, bet ir ji iki pat krioklio užlipo be problemų. Lipant žemyn teko panešti vieną kilometrą maždaug.

Ar daug žmonių? Taip. Ar galima su šunimis? Taip. Pasiimkite maisto ir papiknikaukite prie krioklio. Ten galėsite ir pabraidžioti kalnų upėje net keliose vietose.

Aukstieji Tatrai, Skok krioklys

Apranga

Nepykit, bet aš iki šiol nesuprantu, kaip įmanoma taip nesaugoti kojų ir lipti akmenuotais keliais su tam nepritaikytais batais. Vienas žingsnis iki labai rimtos traumos. Batai žygiams kalnuose nėra šiaip kažkokia pardavėjų sugalvota nesąmonė. Labai svarbu ir jų aukštis, čiurnos įtvirtinimas, protektorius, kad nepaslystumėte. Kaip pasirinkti ir išsirinkti batus žygiui rašiau šiame įraše.

Na, o pati apranga – labai rekomenduoju rinktis funkcinę aprangą žygiams. Tai yra marškinėliai, kurie greitai garina drėgmę, flysiniai megztiniai ir patogios kelnės žygiams. Patikėkite, skirtumas labai didžiulis. Mes net vaikams šį kartą parūpinome sintetinius Columbia marškinėlius, nes patys žinome kaip nemalonu eiti su šlapia nugara, o sintetiniai greitai garina drėgmę.

Aukstieji Tatrai

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights