Tinklaraštis

Keliaujame Rumunijoje: Oradea vandens parkas ir du zoologijos sodai

Keliaudami mes nelankome miestų. Dažniausiai. Geriau renkamės gamtą, ir beveik niekada nepraleidžiame zoologijos sodų. Tačiau kaip jau rašiau šiame įraše apie mūsų maršrutą, šį kartą planas buvo aplankyti Debrecen vandens parką Vengrijoje, o apie zoologijos sodus net nesidomėjome. Atsikėlus paskaičiau atsiliepimus Google ir persigalvojau. Nusprendėme keliauti į Oradea miestą Rumunijoje, kur yra kitas vandens parkas. Atvažiavę dar pamatėme, kad čia yra ir zoologijos sodas.

Oradea zoologijos sodas

Oradea zoologijos sodas yra nedidelis, ilgai neužtruksite, bet visai smagus. Pasirodo zoologijos sodo teritorijoje seniau buvo miesto parkas, tad jo viduryje rasite mauzoliejų su jį stačiusio ir miestui padovanojusio architekto žmonos palaikais.

Vaikams smagiausia buvo šerti ožkas maistu, kurį galima nusipirkti viduje. Žinoma, tik grynaisiais pinigais, nes aparatai labai senoviniai. Aš paprašiau vienų lankytojų, kad man iškeistų 5 eurus į lėjas. Be problemų pagelbėjo ir dar parodė kaip naudotis tuo senoviniu aparatu. Už įėjimą tikrai be problemų susimokėsite kortele. Mūsų šeimai įėjimas kainavo 16 eurų, kas sakyčiau tikrai padori kaina.

Yra šitam zoo ir tigrai, ir liūtai, keletas meškų. Labiausiai vaikams patiko kapibara – čia dabar kažkodėl jų mylimiausias gyvūnas, nes didžiausias graužikas žemėje. Taip, galiu prisipažinti, kad būdama 35metų sužinojau iš vaikų, kas yra kapibara. Man tikriausiai didžiausią įspūdį padarė meškos, nes galėjau pamatyti tikrai iš arti, o Transfagarasan dar nebuvome, kai ten lankėmės.

Tą dieną buvo tikrai karšta, ir nors vandens buvau pasiėmusi daug, pritrūkome. Tad teko pirkti viduje. Ten už vandenį ir ledu jau be problemų atsiskaičiau kortele.

Ar kartočiau ten vizitą? Tikriausiai ne, bet vieną kartą nuvykti tikrai smagu. Ypač jei nesate tie pastoviai besiskundžiantys, koks blogis yra zoologijos sodai. Taip, nėra ten nuostabiai geros sąlygos, bet negaliu pasakyti, kad sąlygos blogos.

Oradea vandens parkas: Nymphaea

Iš tikrųjų šiek tiek džiaugiausi, kad prieš Nymphaea vandens parką užsukome į zoologijos sodą, nes galvojau, kad nebus ką veikti. Bet tik įėjus buvau maloniai nustebinta. Aišku, ne tuo, kad pakankamai sunku buvo susikalbėti angliškai, bet kažkaip pavyko. Eilės tikrai buvo ir žmonių daug, bet parkas didelis, tad kažkokio susigrūdimo nepajutome. Nustebau kokybe ir parko dydžiu.

Už įėjimą susimoki ir gauni laikrodžius, visai kaip Druskininkų akvaparke. Gaila, kad niekas nepaiškina, jog į laikrodžius reikia įsidėti pinigų, jei nori ką nors pirkti viduje. O ten yra visko, nuo gėrimų iki maisto už visai padorias kainas.

Pats parkas didžiulis, kaip suprantu terminių vandenų, nes vanduo daugumoje baseinų šiltesnis nei įprastai ir su lentelėmis apie temperatūrą, bet mums lankantis oro temperatūra buvo 37 laipsniai, tai nelabai reikėjo to šilto vandens :))

Yra trys zonos: lauko čiuožyklos, vidus su čiuožyklomis ir baseinais, bei keletas lauko baseinų su baseinu patiems mažiausiems. Ai nu ir dar dirbtinių bangų baseinas, kuris mums beje labai patiko. Visoje teritorijoje yra galybė gultų, ant kurių galite įsipatoginti.

Įdomiausia, kad visose čiuožyklose (nekalbu apie skirtas mažiesiems), leidžiama čiuožti nuo 120cm. Lauke yra 6 ektremalios čiuožyklos, viena iš jų, geltona, pavadinimu Kamikadze, atrodė vos ne 90 laipsnių statumo ir staigaus kritimo.. Nu gerai, gal perdedu, gal ne 90 laipsnių, bet atrodė baisiai 🙂 Nors mano vyras ir vyriausias sūnus Gabrielius išbandė čiuožimą ja ir sakė visai nebaisu.

Viduje yra keturios čiuožyklos, viena iš jų Tornado ir taip, ten lygiai taip pat galima čiuožti vaikams nuo 120cm 🙂 Aišku, visur su tėvų priežiūra, bet manau patys suprantate, kiek tie tėvai prižiūri jau tokius vaikus.. 🙂 Nuotraukų iš čiuožyklų neturiu, tik keletą video, kurie išsaugoti mano Instagram paskyroje esančiame Rumunijos highlight. Galite užsukti pasižiūrėti.

Patys baseinai šilti ir aplinka man šiek tiek primena Turkijos viešbučių baseinus, tad buvo smagu. Smagu tiek, kad sugrįžome visai dienai jau ir važiuodami atgal į Lietuvą. Beje, pirmą kartą atvykome 17val, o išėjome po 20val, kai užsidarė čiuožyklos.

Antrą kartą grįžome beveik visai dienai. Apie kitus vandens parkus net nesvarstėme, nes visgi čia jau žinojome ko tikėtis, kas ir kaip, plius ir kaina mums patiko. Ale pasirodo egzistuoja du tarifai. Kadangi pirmą kartą atvykome jau 17val, tai už mus visus sumokėjome 40 eurų. Antrą kartą atvykę 12val jau sumokėjome 66 eurus. Laikas neribojamas, gali būti iki pat parko uždarymo 22val.

Maistas tikrai skanus – nuo dešrelių iki vištienos, įvairiausių bulvių ir kitų garnyrų. Taip pat galima įsigyti ir gėrimų bei ledų. Na ir žinoma, alaus. Tik tiek, kad Rumunijoje nėra jokios tolerancijos. Čia egzistuoja 0 riba alkoholiui, tad net po vieno alaus jums vairuoti negalima.

Už maistą tą visą dieną sumokėjome maždaug 40eurų plius, bet galiu pasakyti, kad pavalgėme labai skaniai. Ir sakyčiau penkiems žmonėms kaina tikrai nebloga. Manau mielai dar čia sugrįžtume, tik pasiimkite kokią knygą :)) ypač jei planuojate būti visą dieną.

Zoologijos sodas Moara de Vant

Pagalvojau, kad tuo pačiu pridėsiu ir šiek tiek įspūdžių apie dar vieną zoologijos sodą, kurį aplankėme jau traukdami atgal link namų po Transalpina kelio. Tai Moara de Vant kontaktinis zoologijos sodas, kuriame galite maitinti 70 rūšių gyvūnų. Įvedus zoologijos sodo koordinates į navigaciją pradžioj pasimečiau, nes atrodė, kad jis yra vidury niekur. Nu bet panašiai ir yra 🙂

Įėjimas kainavo apie 20 eurų mums visiems. Papildomai dar susimokėjome po 3 eurus už vaikų pajodinėjimą poniu ir žirgais. Taip pat į kainą vaikams įskaičiuotas maistas gyvūnams – gauna kibirėlį su morkomis ir grūdais.

Ožkų ir avių prisižiūrėję kelionėję skubėjome pas zebrą ir lemūrus. Juk ne kasdien gauni pašerti tokius gyvūnus. O lemūrai grožio.. Aišku, yra ir visokių paukščių, karvių, stirnų, elnių, poliarinių lapių.. Žodžiu, smagus apsilankymas 🙂 Vaikai būtų buvę ilgiau, bet buvo beprotiškai karšta, o ir atstumai ten pakankamai dideli, tad sutrumpinome apsilankymą iki minimumo. Beje, ten yra net laipiojimo medžiais parkas.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights