Tinklaraštis

Ekologija ir švara: du nesuderinami dalykai?

Nemeluosiu, esu viena iš tų vartotojų, kuri buitinę chemiją dar prieš pusmetį rinkdavosi pagal esančias akcijas prekybos ecentruose, ir tikrai ne pagal butinės chemijos sudėtį. Tačiau vis daugiau girdint apie tvarius pasirinkimus, skaitant įvairias rekomendacijas pas kitus blogerius ir pati panorau bent kažkiek prisidėti prie aplinkos tausojimo.

Viskas prasidėjo nuo indaplovės atsiradimo mano virtuvėje. Pradžioj pirkau vieną populiariausių prekinių ženklų prekybos centruose, nes vis dažniau matydavau akcijas, kurios padeda sutaupyti. Tačiau kuo ilgiau jas naudojau, tuo labiau likau jomis nepatenkinta ir pradėjau domėtis kitais prekiniais ženklais. Vienas iš mano reikalavimų buvo vandenyje tirpstantis indaplovės tabletės įpakavimas, nes aš žiauriai nemėgstu lupti lauk tų tablečių ir tada plikomis rankomis jas liesti. Viena pažįstama rekomendavo pabandyti austriškus produktus. Taip mano virtuvėje atsirado natūralios indaplovių priemonės CLARO.

Buvau labai skeptiška šių priemonių atžvilgiu. Pirmiausia dėl to, kad man atrodė, jog ekologija ir švara yra du nesuderinami dalykai. Matyt turėta patirtis su drabužių skalbimo priemonėmis padarė savo. Tikrai bandydama galvojau, kad bus paskutinis š… Kad jos tikrai neišplaus indų, ypač, jei nejungi indaplovės iš karto po maisto gaminimo. Tačiau o vargeli, kaip aš klydau 🙂 Jei prieš tai naudojant populiarius prekybcentrių produktus tekdavo indaplovę jungti kelis kartus, tai CLARO indaplovių tabletės savo darbą atlieka geriau nei tikėjausi. Svarbiausia, kad nepalieka nuosėdų!

Visgi mano prielaida, kad ekologija ir švara yra nesuderinami dalykai buvo daugiau nei klaidinga. Ne tik puikiai išplauna, bet dar ir nepalieka jokių vandens žymių. Iš pradžių bandžiau tik tabletes, tačiau dabar turiu visą rinkinį. Ir pripažinsiu, kad nors šios priemonės nėra pačios pigiausios, tačiau vertos kiekvieno cento ir yra optimalus kainos ir kokybės santykis.

Paklausite, kodėl šios priemonės ekologiškos? CLARO natūralios indaplovių tabletės yra pagamintos tik iš natūralių komponentų – jose nėra chloro ir fostatų, o visus plovimo procecus aktyvina paprasčiausias deguonis . Kitaip nei naudojant neekologiškas priemones, panaudotame vandenyje nėra chemijos, o tai reiškia, kad nuotekos patekusios į gruntinius vandenius, jų neužteršia.

Kitas dalykas, jau minėtas vandenyje tirpstantis tabletės apvalkalas. Nu yra žiauriai gerai, kai tiesiog ištrauki iš pakuotės ir dedi tiesiai į indaplovę. Aišku, reikia imti ne šlapiomis rankomis 🙂

CLARO produktų linija yra paženklinta Austrijos Ecolabel ir ES ekologijos ženklu.

Vienintelis šių produktų minusas yra vokiečių kalba ant pakuotės. Na ok, ir dar šiek tiek besikandžiojanti kaina. Bet atsižvelgiant į poveikį gamtai ir tai, kaip gerai jos atlieka savo darbą – tikrai verta jas naudoti, nes  tikrai efektyviai išplauna.

Žinoma, vienos linijos produktai virtuvėje nepadarys didelių pokyčių gamtai, tačiau verta pradėti bent žingsnelis po žingsnelio. Tad linkiu, kad ir jums ekologija taptų vis dažnesniu pasirinkimu ne tik perkant produktus, bet ir buitinę chemiją. O jei įdomu sužinoti ir paskaityti daugiau apie ekologiją ir tvarius apsirinkimus, labai siūlau užsukti į ETIAM Planet blog’o skiltį.

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights