Tinklaraštis

Kaip atpratinti vaiką nuo sauskelnių

Jo didenybė NAKTIPUODIS arba 3 dienų metodas kaip atpratinti vaiką nuo sauskelnių 😎

Pirmiausia pradėsiu nuo to, kad daugelis, kurie bandte domėtis ar klausinėti, kada jau čia reikia pradėti sodinti vaiką ant puoduko, girdėjote beprotiškai daug visokių kardinaliai skirtingų patarimų. 

Nuo tokių, kad „išmoko sėdėt sodink” , iki nesodink, kol pats neparodys susidomėjimo ar supratimo”. Šį kartą aš nekalbėsiu apie tuos atvejus, kai sodinama nuo 6 ar 9 mėnesio. Šį kartą aš jums papasakosiu, kaip aš per tris dienas visiškai atpratinau savo du sūnus nuo sauskelnių, naudodamasi 3 day potty training metodu. Tad steady ready go!

Kaip teigia autorė, pirmas dalykas į ką reikėtų atkreipti dėmesį yra ženklai, rodantys susidomėjimą. Ne ne, tai nereiškia, kad ženklas, jog vaikas atrado tualetą ir meta į jį viską, ką randa yra susidomėjimas. Aš kalbu apie poreikių išreiškimą. Autorė sako, kad tam tinkamiausiai laikas nuo 22 mėn iki 2,5 metų. Anksčiau ir vėliau gali būti sunkiau.

Pvz., kai vaikas nori gerti jis suprantą, kad geriama iš gertuvės, todėl sugeba ją pasiimti ar kažkaip kitaip iškomunikuoti savo troškulį. Tas pats yra ir su tualetu. 

Antras dalykas, tai mokėjimas eiti miegoti be gertuvės ar buteliuko. Viskas yra ok su keliais gurkšniais, tačiau reikėtų vengti pilnos gertuvės ar buteliuko ištuštinimo. Na, juk ir patys suprantate, ką reiškia daug skysčių prieš naktį 🙂

Ir trečias dalykas yra vaiko sauskelnių sausumas. Stop, neišsigąskite, tai nereiškia, kad vaikas turi atsikelti visiškai sausas. Sauskelnių turinį turite patikrinti maždaug pusvalandis iki pabudimo. Na, o jei nebūna sausas, tam turėsite pasitelkti dar naktinius žingsnius. Tačiau apie juos vėliau.

Tad jei pasiryžote imtis  3 dienų metodo, reikės 3 dienas atsiduoti tik vaikui. Tam atiduosite savo laiką ir energiją. O svarbiausia, visas VISAS dėmesys turi būti skiriamas tik vaikui. Šiuo laikotarpiu jūs išmoksite suprasti kaip vaikas komunikuoja su jumis , kai jam reikia į tualetą. Tam prireiks daug kantrybės ir jūsų pastabumo, bet rezultatas vertas dėmesio.

Vienas iš šio metodo autorės patarimų yra išsirinkti vieną žmogų, kuris bus atsakingas už vaiko priežiūrą. Jei turite daugiau nei vieną vaiką, kuriam reikia jūsų pagalbos, pasikvieskite papildomą žmogų ir pasirūpinkite, kad jums padės, tačiau tas žmogus turi būti susipažinęs su metodu. 

Taigi nuo ko viskas prasideda ir kaip viskas vyksta?

  1. Pasirinkite 3 dienas, kurias galėsite nepertraukiamai būti su vaiku. Jei naudojate kokį kitą metodą, palaukite 30 dienų ir tik tada imkitės šio.
  2. Suprastinkite savo dienos rutiną. Jei įmanoma, iš anksto pasiruoškite valgius, atlikite kitus darbus, kad galėtumėte kuo daugiau laiko praleisti su vaiku šalia ir visada jį matydami.
  3. Pasistenkite niekur nekeliauti tas 3 dienas (mūsų išimtis – važiavome automobiliu į sodą jau antrą dieną, sauskelnių nedėjome).
  4. Porą savaičių prieš pradėkite pratinti/treniruoti vaiką.Kai matote, kad vaikas tuštinasi į sauskelnes, kurkite asociacijas sakydami “fu”, “jak” ar dar kažką panašaus. Nejuokaukite. Būkite rimti. Jums reikia sudaryti vaizdą, kad tuštinimasis į sauskelnes yra negražu. Bet jokiais būdais negėdinkite!
  5. Pasiruoškite švarių drabužių, daug apatinio trikotažo, švarią patalynės komplektą, jei prireiktų. 
  6. Pasirūpinkite apdovanojimais.

Tad jei vis dar neišsigandote – skaitykite toliau.

Pasiruoškime ir pradėkime.

Ryte atsikėlę, papusryčiaukite, duokite kuo daugiau skysčių. Lai vaikas būna tik su marškinėliais ir sauskelnėm. Atėjo metas atsisveikinti su sauskelnėmis. Čia pradeda žaisti frazė “tu jau didelis berniukas/mergaitė”, reikia atsisveikinti su sauskelnėm. Nuimkite, uždėkite apatines kelnaites ir ir vis kartokite koks vaikas didelis ir kaip juo didžiuojatės. Leiskite vaikui išmesti sauskelnes. Kartu su vaiku suraskite visas įmanomas sauskelnes, atsargines, paslėptas kitose kuprinėse, bet kur – viskuo reikia atsikratyti. Čia iš dalies dėl jūsų. Kad nepalūžtumėt.

Po 15min, nueikite kartu su vaiku į vonią ir papasakokite, kad nuo šiol visus reikalus reikia atlikti čia, nes “tu jau esi didelis berniukas/mergaitė”. 

Ir dabar svarbiausias dalykas. Turite vis kartoti vaikui, priminti jam, kad jums pasakytų, kai norės į tualetą. Neklauskite ar vaikas nori “sysiu, kaku”, klauskite ar jam nereikia į tualetą. Leiskite vaikui pajausti kontrolę. Taip pat vis priminkite paklausti ar apatinės kelnaitės sausos. Pagirkite, kai pasitikrina. Vaikas gali prašytis eiti į tualetą, bet nieko nepadaryti – vis tiek pagirkite. Ir vis siūlykite gerti gerti gerti. 

Visą savo dėmesį fokusuokite į vaiką ir jį stebėkite. Jūs turite atpažinti norėjimo į tualetą ženklus. Jei pamatote, kad vaikas pradeda šlapintis į kelnaites, pasakykite, kad kelnaitės nebe sausos ir skubiai keliaukite kartu su vaiku į tualetą. Net jei visas veiksmas jau pasibaigė, priminkite, kad vaikas didelis, numaukite triusikėlius ir leiskite atsisėsti ant naktipuodžio. Nenaudokite negatyvių žodžių.

Net jei vos vos gavosi į puoduką, pagirkite, apdovanokite ir vis priminkite, kad vaikas yra didelis.Tokių avarijų įvyks daug. Pasiruoškite ir nusiteikite. Tačiau jokiais būdais neverskite vaiko sėdėti ant puoduko, neleisite skaityti knygų ar kitokių dalykų. Vaikas turi suprasti, kam skirtas naktipuodis.

Nakties miegas

Prieš nakties miegą, stenkitės, kad vaikas 2-3 valandas naudotų mažai skysčių. Tualete apsilankykite bent 2 kartus. Jei vaikas nieko neatlieka, paskaitykite sugrįžę į kambarį knygą ir vėl apsilankykite tualete. Turite sulaukti, kad vaikas atliktų reikalus. Jei sauskelnės ryte būdavo dar pilnos, tuomet užmigdę elkitės taip:

  • 1 valanda po užmigimo nuveskite į tualetą ir grąžinkite į lovą,
  • 1 valanda iki kėlimosi taip pat nuveskite į tualetą.

Turite vaikui parodyti, kad normalu yra atsikelti ir eiti naktį į tualetą. 

Tai štai tiek apie 3 dienų metodą. Autorė teigia, kad jei vaikui jau dveji su puse, gali būti sunkiau. O geriausias laikas yra nuo 22 mėn. Žinoma, galite bandyti ir 15mėn, jei tik matote paminėtus pasiruošimo ženklus.

Svarbiausia nepamirškite kartoti, kad vaikas jau yra didelis, girti, skatinti gerti ir vis kartoti kartoti ir kartoti. Antrą dieną jau būna lengviau 🙂 Aš taip atpratinau du vaikus. Tikiuosi pavyks ir trečią.

Sėkmės!

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights