Tinklaraštis

5 dalykai, kuriuos darau dėl savo ADHD

Šiandien noriu pasidalinti 5 dalykais, kuriuos darau dėl savo ADHD. Ir ne, tai ne gydytojo nuomonė. Tai mano patirtis. Primenu, kad ADHD yra kompleksinis dalykas. Su skirtingais patyrimais ir bruožais.

Nr. 1. Sunku priimti net lengviausius sprendimus

Iki šiol nesuprantu, kodėl man taip sunku priimti net lengviausią sprendimą. Net žinant, kad tai ką galvoju yra 100% teisinga

Nr. 2 Pamirštu gerti vandenį

Atrodo paprasta ar ne? Bet taip nėra. Jei negeri vandens prisiversdamas ar visada turėdamas gertuvę po ranka – tai yra nepaprastai sunku. Būna, kad valantis dantis prisimenu, jog tai pirmas kartas dienoje, kai burnoje yra vandens.. Ir organizmo reakcija į vandens negėrimą irgi yra pakankamai sudėtinga – dažniausiai pasitaikantis reiškinys – skaudanti galva. Iš dalies gerai, kad pats organizmas primena, bet iš kitos pusės yra žiauriai nemalonu.

Nr. 3 Pastoviai „fidgetini” arba „dodlini”

Norėdama susikaupti pastoviai ką nors darau su pirštais, sukioju plaukus, kasausi, sukioju žiedus, auskarus ir dar beleką. Arba dar geriau – „dodlinu” ant popieriaus. Juokingiausia, kad jau metai iš metų turiu tuos pačius ornamentus ir raštus, kurie vyrauja mano užrašuose.

Nr. 4 Gali savaites ar net mėnesius nekontaktuoti su artimais žmonėmis

Dėl šito esu praradusi begales draugysčių. Ir ne, tai nereiškia, kad mes tų žmonių nemylime, ar nepasiilgstame. Tiesiog kaip sakoma: nematai ir širdies neskauda. Tai čia galėtų būti mano gyvenimo istorija. Šitoj vietoj save visada kaltindavau. Ir tik dabar supratau, kame reikalas. Paaiškinimas labai paprastas – jei žmogus apie save neprimena, ADHD žmogaus dėmesį pasiims kiti dalykai ir asmenys. Daugelis netgi galvoja, kad ADHD žmonės yra nedraugiški, bet iš tikrųjų mums reikia pagalbos – priminkite apie save.

Nr. 5 Žmonių pertraukinėjimas ir temų keitimas

ir ne, tai nėra dėl noro išsiskirti. ADHD žmogus taip nori palaikyti kitą kalbantį asmenį, norėdamas apsidalinti savo patirtimi, arba yra tiesiog toks „excited” ir nori pasidalinti mintimi, nes ją tiesiog pamirš.

P.s. O dėl vandens – man labai svarbu turėti gertuvę, kuri patinka. Gertuvė nėra – negeriu vandens. Ir kai pradeda traukt lūpas – būna oooops. Iš bet kokios geriasi sunkiai. Labiausiai myliu MyEqua stiklines gertuves – pačią pirmą gavau dovanų per renginį, bet ją netyčia sudaužiau. Nieko nelaukusi puoliau pirkti naują ir dabar jau bijau net skaičiuoti, kiek jų turiu. Nuo stiklinių, iki termosinių ir plastmasinių. 😅

5 dalykai kuriuos darau del savo adhd

Leave a Reply

Verified by MonsterInsights