Vaikų vasaros stovyklos
Vasaros atostogos mokyklinukų tėvams gali būti didžiulis iššūkis. Ypač pradinukų tėvams. Dažnu atveju, mes tėvai, dirbame pilnos dienos darbus, džiaugiamės, jei galime dirbti nuotoliu ir tuo pačiu metu prižiūrėti savo mokyklinukus, tačiau tikrai ne visi tėvai turi tokią galimybę. Pasiimti vaikus į darbus taip ne visi galime. Žinoma, kad variantas yra išsiųsti vaikus pas senelius, jei jie nedirba. Bet daugumos mūsų tėvai taip pat yra vis dar dirbantys pilnos dienos darbus. Ką gi daryti tokiu atveju? Pakalbėkime apie vaikų vasaros stovyklas kaip vieną iš galimų vaikų užimtumo būdų. Mano rekomendacijos ir.. antirekomendacija.
Savaitės vaikų vasaros stovyklos
Žinau, sunku išleisti vaikus į pilnos savaitės stovyklas su nakvyne ir tikrai ne visi pradinukai nori praleisti savaitę nepažįstamų žmonių kompanijoje. Kada vaikas pasiruošęs tokiai stovyklai? Viskas priklauso nuo vaiko. Pernai, kai Gabrieliui buvo septyneri, mes pirmą kartą išbandėme visos savaitės stovyklą. Taip, po pirmos dienos sulaukiau skambučio su pareiškimu, kad jis nori namo, tačiau pakalbėjus nusprendėme pabandyti dar kartą. Ir ką jūs manote? Po antros dienos jis net nebekalbėjo apie norą grįžti namo, o po savaitės, kai atvažiavome jo pasiimti – vos ištraukėme jį iš ten 🙂 Tad ką galime rekomenduoti? Žemiau pateiksiu mūsų ir kitų pažįstamų žmonių, kurie yra išbandę šias stovyklas ar dalyvavę kitose su šių stovyklų vadovais, rekomendacijas.
Vasaros stovykla „Laikas„
Antalieptėje, Zarasų rajone, vykstanti vasaros vaikų stovykla skirta 8-16 metų vaikams. Šioje stovykloje skiriamas labai didelis dėmesys emocinio raštingumo lavinimui. Stovyklos metu vaikai paskirstomi pagal amžių, tačiau kai kurių veiklų metu vaikai skatinami dirbti ir mišriose amžiaus grupėse. Vaikai taip atlieka įvairias filosifines užduotis remiantis filosofinėmis knygomis, tokiomis kaip pvz.: VU dėstytojos R.Aškinytės knyga ,,Filosofija vaikams: užduočių knyga”. Tikslas – padėti vaikams argumentuoti savo nuomonę, priimti kitaip mąstančio nuomonę. Be įvairių protinių veiklų vaikai eina į žygius, orientacines varžybas, daromosįvairios kūrybinės užduotys. Kiekvieną dieną vasaros stovykloje „Laikas” vaikai turi valandą poilsio, t.y. visiško neveikimo laikas, o visu kitu metu vyksta pačios įvairiausios veiklos. Šiais metais stovykla organizuoja dvi pamainas liepos mėnesį. Apie vasaros stovyklą galite paskaityti daugiau čia.
Vasaros stovykla „Saulės žybsnis”
Vasaros stovykla „Saulės žybsnis” vyksta Anykščių raj., prie Rubikių ežero. Šioje stovykloje dalyvauja 7-16 metų vaikai, kurie nori ne tik pailsėti nuo ekranų ir pažinti save. Kaip ir prieš tai minėtoje stovykloje, čia pagrindinė tema yra emocijų pažinimas. Taip pat didelis dėmesys skiriamas streso valdymui ir priėmimui visų įmanomų emocijų. Stovyklos metu vaikus aplanko įvairūs svečiai, su kuriais vaikai turi atlikti kokias nors užduotis. O svečiai būna įvairūs – nuo influencerių, sportininkų iki jaunųjų verslininkų. Štai pernai į stovyklą buvo atvažiavusi Molėtų observatorija, o šiemet numatoma išvyka į Safari parką. Vaikai laiką leidžia ne tik sodybos teritorijoje, tačiau eina į žygius, užsiima įvairiomis sportinėmis veiklomis. Apie stovyklą daugiau paskaityti galite čia.
Skautai neskautams stovykla „Patirk”
Trakelių kaime vykstanti skautų stovykla, kurios metu didžiausias dėmesys skiriamas saugiai pažinčiai su vandeniu. Pažįstu ne vieną šeimą, kurių vaikai nori ten grįžti metai iš metų, nors prieš tai apie skautus nieko nėra girdėję. Strateginiai, komandiniai žaidimai, plaustų formavimas, laiko leidimas prie laužo ir kiti skautiški dalykai, tokie kaip pastogės susirengimas stovyklavimui ir panašiai. Stovykla skirta 8-16 metų vaikams. Kai man papasakojo apie šią stovyklą, aš pati ten labai užsinorėjau. Daugiau informacijos čia.
Dienos vasaros stovyklos vaikams
Šioje kategorijoje esame išbandę jau gerokai daugiau stovyklų. Dienos stovykloje vaiką atvežate ryte ir pasiimate po darbų. Dažniausiai vaikus atvežti galima apie 8val, o pasiimti apie 17-18val. Dienos stovyklų metu vaikai gauna pietus, užkandžius ir pilną dienotvarkę. Pasižiūrėjus dabar – stovyklų gyvas velnias. Tik rinkis. Tačiau pagal ką pasirinkti ir kaip žinoti ar bus gerai? Greičiausiai neįmanoma, nebent pagal atsiliepimus iš draugų/pažįstamų. Mes pavyzdžiui pernai pabandėme ir dalinai Vilniaus savivaldybės finansuojamą dienos stovyklą. Susigundžiau tikrai labai gera kaina, užregistravau Gabrielių net trims skirtingoms savaitėms pagal mano nuomone turėjusias būti temas ir.. vaikas šiaip ne taip „atkentėjo” 1,5 savaitės. Programos atrodo įdomios, tačiau didžiąją laiko dalį jie praleisdavo mokyklos patalpose, klasėse, o veiklos nebuvo tokios įdomios kaip buvo parašyta. Šiemet mačiau vėl organizuojama, kaina didesnė, bet net nesvarsčiau jau.
Tokia ta antirekomendacija, bet turime ir tikrai nuostabių rekomendacijų kitoms stovyklos.
Anglų kalbos vasaros dienos stovykla „Intellectus”
Stovykla skirta 6-13 metų vaikams ir vyksta trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kaip įprasta dienos stovykloms, vaikai čia praleidžia dieną ir vakare keliauja namo. Intellectus vasaros dienos stovykloje galima pasirinkti vienos arba dviejų savaičių programą. Kiekvieną dieną vaikai žaidimo būdu mokosi skirtingas temas: apie sportą, maistą, kiną. Keliauja į dienos išvykas ir žaidžia įvairius žaidimus. Gabrieliui ji labai patiko ir jis mielai vėl apsilankytų.
Dienos stovykla „Robotikos akademijoje„
Jei neklystu, tai vienintelė dienos stovykla, kurioje priimami vaikai nuo 4 iki 14 metų ir vykstanti daugiau nei penkiasdešimtyje lokacijų. Sunku nuspėti tikslų skaičių, bet manau kokie 98% tėvų, žino, kas yra robotika. Tai būrelis, kurio metu vaikai konstruoja LEGO ir iš jų kuria kažką įdomaus. Gabrieliaus ir Kamilio amžių grupėse vaikai konstruodavo LEGO su varikliukais, t.y., kad galutinis konstruktorius juda tam tikro varikliuko pagalba. Ar jiems patiko? Taip, nors namuose žaidžiančius LEGO pamatysi retai.
Dienos stovykla „Mėgintuvėlis„
Tai Ogmios mieste, Vilniuje vykstanti dienos stovykla, kurios metu vaikai virsta.. mokslininkais ir daro įvairiausius užsiėmimus. Stovykla pritaikyta 7-12metų vaikams. Stovyklos metu vyksta įvairiausi eksperimentai – nuo valgomų iki nevalgomų, nuo ugnies ir ledo. Beje, bent jau stovyklos, kurioje dalyvavo maniškiai, metu, beveik kasdien jie parsinešdavo po įgyvendintą eksperimentą. Jiems beprotiškai patiko.
Vasaros dienos stovykla Zoologijos sode „Zoopark”
Dar viena atsiliepimais paremta rekomendacija. 7-12 metų vaikams stovykla vykstanti ne bet kur, o zoologijos sode po stogu. Nežinantiems, tai neįprastas Zoo sodas, kuriame iš rankų galite pamaitinti papūgas, šikšnosparnius, pamatyti bezdžionėles, lemūrus ir įvairiausių vabalų. Na, tikriausiai jie vadinami ne vabalais, bet suprantat apie ką aš. Šioje stovykloje vaikai susipažįsta su zoologijos sodo gyvūnais iš arti, stebi juos, mokosi įdomių faktų, bando įveikti baimes. Skamba tikrai smagiai, o ir atsiliepimai labai puikūs! Beje Gabrielius savo septintajį gimtadienį šventė būtent ten.
Šį kartą tiek, bet manau įrašą papildysiu kitomis jūsų rekomendacijomis, kurių prašysiu socialiniuose tinkluose.
Leave a Reply