Kaip rengti vaikus žiemą?
Labai dažnas klausimas iškylantis ne tik pirmą kartą tapus tėvais. Dažnai bandome vaikus „apkūtuloti” kuo daugiau, kad vaikas vos juda. Atsimenu dar iš vaikystės, kai prirengdavo penkioliką sluonksnių ir dar kailinius ant viršaus :)) Tačiau to visiškai nebereikia. Nebereikia nei 10 sluoksnių, nei kailinių varžančių vaikų judėjimą. Šiandien dalinuosi savo patarimais kaip rengti vaikus žiemą ir kokius drabužius pasirinkti.
DRABUŽIŲ SLUOKSNIAVIMAS
Vienas svarbiausių dalykų – vaikui turi būti patogu. Turite parinkti tokius drabužius, kurie visiškai nevaržytų judesių ir leistų dūkti. Rūbo storumas tikrai nereiškia jo šiltumo, tad dažnai įsiskaitykite į etiketes. Ką renkuosi aš? Drabužių sluoksniavimą.
Žinoma, labai daug priklauso nuo vaiko. Vieni linkę labiau šalti, kiti labiau sukaisti, tik jūs geriausiai pažįstate savo vaikus, tad pagal juos ir rinkitės.
Galima rinktis trijų sluoksnių arba dviejų sluoksnių drabužius. Pirmajam sluoksniui visada rekomenduoju merino vilnos drabužius (žinoma, jei vaikai nėra alergiški vilnai). Jie yra patogūs, nevaržo judesių, kvėpuoja, greit išgarina drėgmę ir yra labai ploni. Tam geriausia pasirinkti marškinėlius ilgomis rankovėmis bei tampres.
Antrajam sluoksniui renkamės arba flisinius drabužius arba paprastus. Vėlgi, atkreipkite dėmesį į vaiką. Flisiniai drabužiai gerokai šiltesni nei paprasti, tad aš juos renkuosi temperatūrai nukritus žemiau 5 laipsnių šilumos.
Na, o trečiajam sluoksniui renkamės drėgmei, lietui bei vėjui atsparias kokybiškas sniego striukes bei kelnes arba vientisus kombinezonus. Iš patirties galiu pasakyti, kad mažesniems vaikams patogiau vientisi kombinezonai, didesniems – atskiri. Man asmeniškai labai patinka Reima kombinezonai bei striukės. Labai gražūs ir kokybiški vientisi kombinezonai arba tokios striukės plius kelnės.
Taip pat, atkreipkite dėmesį ir į lauko temperatūrą. Jei lauke temperatūra nukrenta žemiau -5 laipsnių šalčio, tuomet galima sluoksnių skaičių padidinti.
Kodėl kalbu apie sluoksniavimą? Nes visada galite patikrinti ar vaikui nėra per šalta/šilta ir papildyti apsirengimą arba nurengti vieną sluoksnį. Dažniausiai žinoma nurengiamas vidurinis sluoksnis, nes vaikai bėgioja, juda, kruta, tad dažnai pasidaro šilta 🙂
Sniego kelnes renkuosi tokias, kurios būtų su reguliuojamo ilgio petnešomis ir būtinai tokiu kaip įdėklu klešnėse, per kurį nepatenka sniegas po kelnėmis. Dar labai svarbu, kad jos būtų atsparios trinčiai, lengvai valytųsi, būtų su sandariomis siūlėmis ir nevaržančios judesių.
Striukė vėlgi, turi būti patogi. Plona, bet šilta. Taip pat atkreipiu dėmesį ir į spalvą. Man labai svarbu, kad striukė lengvai valytųsi, nebijotų skalbimo, jei reikia. Noriu vaikams leisti laisvai dūkti, bet tuo pačiu noriu, kad ta pati striukė tiktų ir ne tik į lauką. Tad lengvas valymas – privalumas.
Mažesniems, ypač dar nevaikštantiems vaikučiams, patogiausia yra vientisas kombinezonas. Galima rinktis su pūkų užpildu, jis neleis taip suprakaituoti kaip sintetinis, tačiau vis tiek siūlau nepamiršti sluoksniavimo. Nesirinkite labai storų, su avikailiu ar panašių kombinezonų, nes jie labai varžo net ir nevaikštančių vaikų judesius, kas nėra malonu.
KEPURĖS, ŠALIKAI, PIRŠTINĖS ir BATAI
Batus labai rekomenduoju rinktis tokius, kurie neperšlaps ir bus nebaisu, kad vaikas įlips į šlapią sniegą ar net sniego balą, bei bus kvėpuojantys. Dar labai svarbu, kad padas būtų kuo mažiau slystantis. Vieni tokių batų yra Reimatec Quing, kurie ir šildys koją ir neleis paslįsti.
Kepures siūlau rinktis su merino vilna. Mano vaikams patogiausia šalmukai žiemą, kur vidinis sluoksnis pasiūtas iš merino vilnos, o išorinis iš megzto audinio. Taip žinau, kad vaikai neperkais palakstę, tačiau ir nesušals.
Pirštinės dar vienas atributas, kuris turi būti labai aptogus ir nekrentantis. Man svarbu kuo ilgesnės pirštinės, kurios apsaugotų nuo sniego prikritimo į rankoves.
Įrašas sukurtas bendradarbiaujant su PENKI SEZONAI| reklama
Leave a Reply